Kamera on-line

Oferty pracy na wyciągnięcie ręki

Ponad tysiąc osób odwiedziło tegoroczne Targi Pracy i Edukacji zorganizowane w Kędzierzynie-Koźlu. Swoje stoiska rozlokowało 100 wystawców, wśród nich szkoły średnie, uczelnie wyższe, firmy (z kilku województw) oraz wszelkie instytucje wspomagające rynek pracy. Pojawili się także przedstawiciele Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przede wszystkim jednak można było liczyć na profesjonalne wsparcie doradców zawodowych, co jest bardzo istotne na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

- Sam urząd pracy ma przygotowanych 40 ofert zatrudnienia, to sporo, a co roku jest ich więcej – podkreśliła starosta Małgorzata Tudaj, która oficjalnie otworzyła targi.

Oprócz kozielskiego pośredniaka pojawił się również Powiatowy Urząd Pracy z Raciborza. Tamtejsze starostwo jest oficjalnym partnerem naszego samorządu. 

- Ludzie poszukujący pracy mogą się przekwalifikować, mamy tu konkretne oferty dla osób chcących zmienić branżę – mówi starosta Tudaj.

Wśród ofert pracy znalazły się głównie te skierowane do fachowców po szkole zawodowej lub technikum. Nacisk na kształcenie zawodowe będzie dominował w najbliższych latach.

- Poszukujemy pracowników produkcyjnych, są tu oferty zatrudnienia dla ślusarzy, operatorów obrabiarek czy spawaczy. Problem w tym, że brak jest specjalistów na rynku lokalnym – zaznacza Kalina Barbik z firmy KAMET S.A. z Reńskiej Wsi i dodaje, że jeśli ktoś zdecyduje się na przekwalifikowanie, może liczyć na stabilną pracę w przedsiębiorstwie, które współpracuje z międzynarodowymi koncernami.

Jak zwykle bardzo ciekawie zaprezentowały się szkoły ponadgimnazjalne, pokazując konkretnie to, co dana placówka oferuje młodym ludziom.

Przejeżdżające roboty działają na wyobraźnię, a ofertę placówek przygotowano w sposób przejrzysty, także konsultanci okazali się świetnie przygotowani odpowiadając na każde pytanie – mówił Andrzej Kalimuk, rodzic Michała, który szukał dla siebie odpowiedniej szkoły średniej.  

Targi zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu z Opolską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy, a patronat nad nimi objęła starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika.

AL

Zobacz materiał Radia Opole

Radio Vanessa

targi1.jpeg

targi7.jpeg

targi2.jpeg

targi4.jpeg

targi5.jpeg

targi6.jpeg

targi9.jpeg

targi10.jpeg

targi11.jpeg

targi12.jpeg

×

Zapisz się do newslettera