Kamera on-line

Trójstronne porozumienie – samorządy i ZAKSA uruchamiają klasę siatkarską

Zarząd Powiatu zdecydował o uruchomieniu klasy siatkarskiej w I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu. Rozpocznie funkcjonowanie od września. Okazją do naboru będzie 28 dzień kwietnia, kiedy to zaplanowano dzień otwarty w I LO oraz testy sprawnościowe dla chętnych. Program szkoleniowy zostanie opracowany przez sztab trenerów.

- To okazja do tego, aby spróbować zatrzymać u nas młodych ludzi, którzy mają talent. Atutem jest również współpraca ze Sportowymi Ośrodkami Siatkarskimi oraz patronat niewątpliwej marki jaką jest ZAKSA – zaznacza Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Porozumienie jest szansą na wspólne kształcenie młodej polskiej kadry oraz budowanie zespołu Młodej Ligi, docelowo składu pierwszego zespołu ZAKSY w oparciu o naszych uczniów – powiedział Mirosław Ptasiński, prezes ZAKSY i dodał, że dotychczas młodzież wyjeżdżała z miasta, aby kontynuować naukę w szkołach sportowych. Zaplecze sportowe jakim dysponuje powiat ma zapewnić kontynuację edukacji na miejscu, bez konieczności szukania odpowiednich szkół w innych miastach czy województwach.

Utworzenie klasy o profilu siatkarskim było możliwe dzięki porozumieniu obu samorządów – gminnego i powiatowego. ZAKSA i MMKS Kędzierzyn-Koźle zadeklarowały pełną współpracę w celu wspólnego kształcenia młodzieży. Podstawą ma być profesjonalny, adekwatny do wieku i rozwoju program treningowy. Dla uczniów z odleglejszych miejscowości zapewniono miejsca w bursie szkolnej.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie nauki języka włoskiego. - Jest to język siatkarski. Chcemy szkolić naszą młodzież, to łatwy język, bardzo szybko wpada w ucho i łatwo się go nauczyć – zapewnia Sebastian Świderski, dyrektor sportowy ZAKSY. Opiekę merytoryczną nad szkoleniem siatkarskim sprawować ma Michał Chadała, drugi szkoleniowiec pierwszego zespołu ZAKSY, a w przeszłości trener drużyny grającej w Młodej Lidze.

Audycje Radia Opole

Zobacz materiał portalu KK24.pl

Serwis Radia Vanessa z Raciborza

Oprac. AL

Nowy profil oferuje:

  • Profesjonalny program treningowy opracowany przez sztab szkoleniowy ZAKSY
  • Naukę języków obcych (angielskiego i włoskiego) oraz biologii w zakresie rozszerzonym
  • Szansę na zasilenie składu Młodej ZAKSY
  • Miejsce w bursie szkolnej
  • Naukę i trening w Twoim mieście

Więcej informacji:

ZAKSA klasa.png 

×

Zapisz się do newslettera