Kamera on-line

Zumba pod starostwem. Szpital walczy z otyłością

Najpierw wykłady i konsultacje, potem zumba dla najwytrwalszych. Kozielski szpital kontynuuje akcje profilaktyczne dla mieszkańców. Kilka tygodni temu mówiono o cukrzycy, teraz przyszła pora na walkę z otyłością. Dietetycy radzili co wolno nam jeść, a pielęgniarki sprawdzały poziom tkanki tłuszczowej w organiźmie.

Tomasz Podgórki, z-ca kierownika oddziału chirurgii SP-ZOZ mówił, że bardzo szybko przejmujemy złe nawyki żywieniowe z zachodu, za to bardzo wolno przywykamy do zdrowego trybu życia .

- Tu nie chodzi o to, że mamy chodzić wszyscy na siłownię, wystarczy nam 30 minut codziennej aktywności ruchowej – zaznaczył. A to może być np. spacer z psem.

Kiedy na profilaktykę jest już za późno, a organizm nie wytrzymuje nadmiaru tłuszczu, pacjenci trafiają na oddział chirurgii.

- Jest wiele rożnych metod operacyjnych, laparoskopowych i otwartych, jedną z nich stosujemy w naszym szpitalu, i to z dużym powodzeniem – dodał Podgórski.  

Problem z otyłością zauważają też pielęgniarki szkolne. – Widzimy to już u maluchów w wieku siedmiu lat, powodem jest zła dieta – przekonywały.

- To bardzo potrzebna akcja, co prawda nie mam jeszcze problemów z nadwagą, ale chciałam przyjść potrenować i skonsultować swój stan zdrowia ze specjalistami. Szpital powinien częściej organizować tego typu przedsięwzięcia – mówiła Halina Przechodzka, jedna z mieszkanek powiatu.

Po wykładach mieszkańcy zatańczyli zumbę, w tym gronie znalazła się także starosta Małgorzata Tudaj.

AL

Zobacz relację Radia Opole

dzien1.jpeg

dzien8.jpeg

dzien4.jpeg

dzien5.jpeg

dzien6.jpeg

dzien2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera