Kamera on-line

W trosce o dobrą współpracę

Inżynierowie z całego powiatu przyjechali do Zakrzowa na warsztaty zorganizowane przez Opolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa oraz kędzierzyńskie starostwo.  

Szkolenie otworzyła starosta Małgorzata Tudaj, która scharakteryzowała powiat z punktu widzenia jego rozwoju oraz najważniejszych zadań budowlanych. Tego typu spotkania organizowane są we wszystkich powiatach województwa. Celem jest omówienie problemów wynikających chociażby ze zmieniającego się prawa.

Jednym z punktów programu była wizyta w zamku w Polskiej Cerekwi.

Z punktu widzenia budowlanego, rozwiązań technicznych, zobaczyliśmy bardzo dużo, pobyt w zamku był wartościowym etapem szkoleniowym – mówił Jan Broniewicz, kierownik biura w opolskiej izbie inżynierów.

Dalsza część to już wymiana doświadczeń i uwag w dotychczasowej współpracy. Starostwo zajmuje się m.in. wydawaniem pozwoleń budowlanych.

- Byliśmy ostatnio w jednym z miast, gdzie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przyznał, że jeden z kierowników oddał mu czystą książkę budowy. To niewiarygodne, ale takie rzeczy nadal się zdarzają – zaznaczył Jan Broniewicz.

Postęp w dziedzinie budowlanej jest olbrzymi, produkowane są coraz bardziej nowoczesne materiały, i co istotne, wciąż zmienia się prawo, które można bardzo różnie interpretować.

Widzimy to jeżdżąc po powiatach, że ta interpretacja rzeczywiście potrafi się różnić, stąd jest z nami Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego – dodał Broniewicz.

Wśród prelegentów znalazł się m.in. Lesław Grzybek, kierownik Wydziału Budownictwa i Architektury, Anna Kopania, Powiatowa Inspektor Nadzoru Budowlanego, Krystian Walkowiak, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Adam Rak, przewodniczący Opolskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

W ciągu roku odbywa się średnio 30 szkoleń tematycznych w całym województwie. W skali kraju zarejestrowanych jest 115 tysięcy członków izby. Warsztaty odbyły się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie.

AL

izba1.jpeg

izba2.jpeg

izba3.jpeg

izba4.jpeg

izba5.jpeg

izba6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera