Kamera on-line

Najważniejsza jest szybka reakcja. Zawody PCK

Młodzież za szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych wzięła udział w zawodach pierwszej pomocy, których organizatorem było PCK. Opracowano scenariusz zdarzeń, a młodzi ludzie musieli się mierzyć z różnymi nagłymi sytuacjami. Wśród nich wypadek podczas naprawiania samochodu, gdzie mężczyzna poparzył sobie twarz. Szybka i właściwa reakcja to szansa na uratowanie czyjegoś zdrowia, a nierzadko życia.

- Co roku organizujemy szkolenie, podczas którego staramy się nauczać młodzież, jak postępować w momencie, kiedy ludzkie życie jest zagrożone – mówił wicestarosta Józef Gisman.

Podczas zaciętej rywalizacji grupa z II LO im. Mikołaja Kopernika zajęła I miejsce, gromadząc 138 punktów na 144 możliwe. Tym samym licealiści zdobyli prawo do reprezentowania naszego regionu w finale wojewódzkim w Opolu. Etap rejonowy wygrały jeszcze drużyny z Publicznego Gimnazjum nr 5.  

- Ta wiedza jest nam bardzo przydatna, nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. W sytuacji zagrożenia życia może się znaleźć każdy z nas – mówili uczniowie.

- W województwie był przypadek, kiedy na lekcji wychowania fizycznego dziewczyna udzieliła koledze pomocy na tyle profesjonalnie, że zespół ratowniczy, który przyjechał na miejsce ocenił, że bez tych działań mogło dojść do tragedii - mówił dziennikarzom Ryszard Skorek, prezes PCK na Opolszczyźnie.

Skład drużyny II LO:
Agnieszka Kozioł - kapitan
Beata Kozioł
Kinga Kossakowska
Paulina Grzesisata
Kacper Podgórski
Piotr Jahn - opiekun grupy

AL

zawody1.jpeg

zawody2.jpeg

zawody3.jpeg

zawody4.jpeg

zawody5.jpeg

zawody6.jpeg

zawody8.jpeg

×

Zapisz się do newslettera