Kamera on-line

kliknął jako 1000-ny. Łukasz Chełmiński uruchomił fontannę

Łukasz Chełmiński uruchomił fontannę na placu Wolności w Kędzierzynie-Koźlu. Miał wyjątkowe szczęście, kilka tygodni temu polubił stronę starostwa na Facebooku, będąc 1000-ną osobą. Powiat zaproponował mu, aby to on był tym mieszkańcem, który przekręci kurek z wodą. Panu Łukaszowi towarzyszyły dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 1. Symboliczną, ale także historyczną uroczystość zaplanowano na 30 kwietnia, na godz. 14.00.

Jemu samemu gratulowała starosta Małgorzata Tudaj. – To bardzo udana inwestycja, przychodzę tu często z rodziną, a teraz będę tu jeszcze częściej – mówił dziennikarzom pan Łukasz.

Plac Wolności to teraz jedno z ulubionych miejsc rekreacyjnych naszych mieszkańców. W słoneczne dni przebywa tam wielu spacerowiczów. Fontanna zostało dodatkowo podświetlona, a w parku zamontowano ledowe oświetlenie. Jest też monitorowany. System nawadniający wyposażono w czujniki wiatru oraz temperatury. Wskazują one średnią dobową z ostatnich tygodni oraz pokazują, kiedy fontannę można włączyć i wyłączyć, aby cała aparatura nie uległa uszkodzeniu.

AL

×

Zapisz się do newslettera