Kamera on-line

Ze sławięcickiej Trójki do Wojewódzkiego

Z sentymentem wspomina swoją dawną szkołę. To tam zaczęła się przygoda z jego ogromną pasją, jaką jest muzyka. Występował w wielu grupach, ale z największą sympatią wspomina szkolny zespół, w którym grał na gitarze. Paweł Korejba jest absolwentem kędzierzyńskiego Zespołu Szkół nr 3 oraz członkiem zespołu Znikający Punkt. Właśnie zagrali w znanym show Kuby Wojewódzkiego.

Z Pawłem rozmawiała Irena Kula, nauczycielka ZS nr 3.

IK. Opowiedz o swojej pasji

PK. Aktualnie jestem basistą zespołu Znikający Punkt z Kędzierzyna-Koźla, który tworzę wraz z moimi przyjaciółmi.  Dzięki naszej determinacji zespół odnosi wiele sukcesów. Oprócz występów w programach telewizyjnych udało nam się zagrać na wielu dużych imprezach na terenie całego kraju, między innymi Orlen Warsaw Marathon. Naszych utworów można także posłuchać w rozgłośniach radiowych, takich jak Polskie Radio Program 3, Radio Opole czy Radio Park. Więcej informacji na temat zespołu znajduje się na naszym fanpage-u i stronie internetowej. 

IK. Twoje najpiękniejsze wspomnienie z lat szkolnych to…

PK. Dzień, w którym poznałem moją żonę Anię, która także uczęszczała do Sławięcic. Jesteśmy szczęśliwym małżeństwem, mamy dwóch kochanych synów. Drugim wspomnieniem jest klimat szkoły. W samej szkole i otaczającym ją parku jest jakaś magia. Wspominam także wspaniałych pedagogów, którym serdecznie dziękuję za wszystkie wartości, które mi przekazali, dzięki czemu jestem kim jestem. A jestem szczęśliwym człowiekiem. 

IK. Czy chciałbyś coś przekazać młodszemu pokoleniu?

PK. Młodszemu pokoleniu chciałbym przekazać taką myśl: Bądźcie zawsze sobą. Zawsze w siebie wierzcie i pamiętajcie, że to od Was zależy kim jesteście i kim będziecie w przyszłości. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli, a w szczególności moją wychowawczynię Jolantę Sterko-Dereń.

Oprac. AL

Kliknij i zobacz występ. Tak zagrali u Wojewódzkiego

znikający punkt.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera