Kamera on-line

„Sekret” w Kędzierzynie-Koźlu. Ruszył przystanek PaT

To będzie wydarzenie, jakiego jeszcze w naszym powiecie nie było. Ruszył casting do spektaklu „Sekret”, który zaprezentowany zostanie już w niedzielę (17.05) w hali sportowej "Azoty" w Kędzierzynie-Koźlu. Wszystko w ramach dużego przedsięwzięcia pod nazwą Przystanek PaT, skrótu od zdania „Profilaktyka a Ty”. To akcja policji organizowana w całym kraju. Tym razem zdecydowano się na cały szereg działań w Kędzierzynie-Koźlu. Będą warsztaty oraz korowód ulicami miasta z transparentami promującymi zdrowy styl życia.  Młodzież ruszy pod przewodnictwem orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia.

PaT poza policją organizuje kilka samorządów: kędzierzyńskie starostwo, urząd miasta, urząd marszałkowski oraz urząd wojewódzki. Na młodych ludzi z całego województwa czeka  wiele ciekawych warsztatów, m.in. wokalnych, tanecznych, samoobrony, radiowych, dziennikarskich, pantomimy, aktorskich, improwizacji kabaretowej, tworzenia biżuterii metodą makrama, pomocy przedmedycznej. Warsztaty poprowadzą m.in.: znany z programu „Jaka to melodia” - Robert Osam, mistrz świata w hip-hopie Branco Bielopotocky, a także warsztat z capoeiry Ricardo Marques i samby brazylijskiej - Sophie Kobus.

W niedzielę 17 maja odbędzie się Patosfera, którą zaplanowano przed kędzierzyńskim starostwem. Będzie to swego rodzaju manifest ludzi chcących żyć bez uzależnień. Młodzież zatańczy popularną „belgijkę”. Tego samego dnia o godzinie 17:00 wielki finał przystanku w Hali Widowiskowo – Sportowej „Azoty” w Kędzierzynie–Koźlu.

AL

Regulaminy, karty zgłoszeń, harmonogram

Zobacz materiał Radia Park

Materiał portalu KK24.pl

Materiał TVP

Serwis Radia Opole

pat.jpeg

Publikacja2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera