Kamera on-line

Graj na czym chcesz. Szkoła muzyczna zaprasza

W poniedziałek 25 maja rusza nabór do kędzierzyńskiej szkoły muzycznej. Dyrekcja zaprasza dzieci i młodzież wraz z opiekunami. Zapisy połączone będą z badaniem zdolności muzycznych.

Państwowa Szkoła Muzyczna gra bez przerwy już od 50 lat. Na wszystkich czekają trzy sekcje: klawiszowa, strunowa, dęta oraz perkusyjna. Wielu zastanawia się jednak czy pogodzi naukę w dwóch szkołach.

- Nie jesteś pierwszy, który ma te obawy. Ale zapytaj pierwszego napotkanego ucznia, a powie Ci - że nie jest łatwo, ale … przy dobrej organizacji prawie 400 osób uczęszcza na zajęcia i …. cieszą się z tego, co robią w jednej i drugiej szkole. I jeszcze mają czas wolny, podczas którego ćwiczą na instrumencie. Promujemy hasło, że ,,wstydem jest nie grać na żadnym instrumencie”, ponieważ nadal są ludzie, którzy uważają tę umiejętność za niepotrzebną. Muzyka z radia, telewizji, Internetu nie zastąpi żywego z nią kontaktu poprzez instrument – odpowiada potencjalnym chętnym Gotfryd Włodarz, dyrektor placówki.

Przedstawiciele PSM nr 1 dodają, że piękno i siłę muzyki oddaje najlepiej jej wykonywanie, gdziekolwiek - w szkole, w domu, podczas koncertu, popisu. Udane wykonanie najprostszej choćby melodii daje poczucie spełnienia, radość i wiarę w siebie, a słuchaczom satysfakcję z udziału w koncercie na żywo i doznaniu artystycznych wrażeń w bezpośrednim kontakcie z muzykami.

Tel.: 77 472 33 95

Oprac. AL

Szczegóły:

PDFNabór 2015.pdf (747,15KB)

szkoła.jpeg

×

Zapisz się do newslettera