Kamera on-line

Mocne i emocjonalne – wrażenia z premiery "Sekretu" w Kędzierzynie-Koźlu - zdjęcia i film

Bardzo emocjonalne i trafiające w samo sedno. Taki był premierowy spektakl „Sekret” zagrany przez młodzież w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Wszystko w ramach II Opolskiego Przystanku PaT, który trafił do naszego powiatu.

- Ten spektakl stworzono z myślą, by zapoczątkować nim święto młodości, ludzi żyjących bez uzależnień. Pokazujecie, że można bez używek przejść przez świat, widzieć go kolorowym, a nie szarym – mówiła podczas otwarcia starosta Małgorzata Tudaj.  

- Pewnie teraz myślicie, co ci starzy mogą nam powiedzieć, co oni wiedzą o życiu, my dopiero wiemy, nam się też tak wydawało, kiedy byliśmy w waszym wieku – zwróciła się do młodzieży Irena Doroszkiewicz, komendant wojewódzka policji w Opolu.

Najpierw odbył się casting, który miał wyłonić grupę aktorów. Potem każdy uczył się swojej roli.

 – Mieli na to tylko kilka dni, a efekt jest zdumiewający, tak jakby pracowali miesiącami – mówili ludzie wychodzący z sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

W przedstawieniu diler namawia młodych ludzi do wzięcia narkotyków. Przekonuje, że poczują się lepiej, a ich życie zmieni się na lepsze. Młodzi szybko jednak uzależniają się, a wówczas sprzedawca białego proszku żąda od nich pieniędzy za kolejne działki specyfików.

W niedzielę wielki finał drugiego regionalnego Przystanku PaT w Kędzierzynie-Koźlu. O 12.00 ulicami miasta przejdzie korowód pod przewodnictwem policyjnej orkiestry dętej z Wrocławia. Patosferę zaplanowano pod kędzierzyńskim starostwem na placu Wolności. Tego dnia odbędzie się też szereg warsztatów tematycznych, a o 17.00 finał w hali na os. Azoty, na który zapraszamy wszystkich mieszkańców.

Przystanek PaT organizowany jest przez policję oraz kilka samorządów, w tym gminę i powiat kędzierzyńsko-kozielski.

O wydarzeniu w TVP - zobacz

AL

pat6.jpeg

pat5.jpeg

pat3.jpeg

pat1.jpeg

pat2.jpeg

pat7.jpeg

pat4.jpeg

pat8.jpeg

pat9.jpeg

pat11.jpeg

pat12.jpeg

×

Zapisz się do newslettera