Kamera on-line

„Młodzież w działaniu”. Taneczny projekt Zespołu Szkół nr 1

Kolejny  udany wyjazd projektowy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie - Koźlu. W ramach programu "Młodzież w działaniu" podopieczni z kozielskiej „Jedynki” wspierani przez grupę uczniów z Zespołu Szkół w Komornie wzięli udział w tygodniowym spotkaniu projektowym "Słowianie tańczą" w Jańskich Koupelach koło Opavy. 

- Grupę Słowian stanowiły uczniowskie reprezentacje z Czech, Słowacji i Polski. Podczas spotkania młodzież pod okiem instruktorów tańca Márii Žemličkovej ze Słowacji oraz Julio Cesar Toledo Hernandez z Kuby poznawała tajniki tańców słowiańskich i dla odmiany latynoamerykańskich – relacjonuje opiekun grupy Sławomir Jakoniuk, nauczyciel w ZS nr 1.

Każde warsztaty taneczne pokazywały młodzieży różnorodność tańców etnicznych oraz podobieństwa i zachęcały do doskonalenia technik tanecznych. Spotkaniu sprzyjała wiosenna aura. W przerwach w tańcu młodzież miała okazję zwiedzić Opavę, skansen w Rożnowie oraz park linowy na Krużberku. Wycieczki w góry oraz zajęcia sportowe sprzyjały integracji grupy projektowej.

Było to pierwsze taneczne spotkanie Słowian. Kolejne zaplanowano na marzec 2016 roku.

AL

×

Zapisz się do newslettera