Kamera on-line

„Godny partner, przyjaciel i przyszły pracownik” - film

Niepełnosprawni z Opolszczyzny i Śląska wzięli udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się w Kędzierzynie-Koźlu. Zostało zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Z Upośledzeniem Umysłowym oraz Warsztat Terapii Zajęciowej. Były występy kabaretowe oraz popisy muzyczne. Pojawiło się w sumie około 150 osób.

- Uczestnicy i terapeuci  przygotowali kabaret mający na celu zaprezentowanie negatywnych postaw, jakie wciąż spotykane są wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną – podsumowuje Maja Kunicka, kierownik warsztatów.

Spotkanie uświetnił występ zespołu Yejku, a goście podziwiali wystawę prac przygotowanych przez przedstawicieli WTZ-ów, DpS-ów, ŚDS-ów, Promyczka i Małego Księcia. Dodatkowo zaprezentowano plakaty promujące integrację społeczną, które wykonały osoby niepełnosprawne oraz uczniowie z zaproszonych szkół. Następnie impreza przeniosła się do Klubu Muzycznego Tunel, gdzie dla gości zagrał duet hip-hopowy Duduś&LMG.

Naszym celem była integracja społeczna i ukazanie osoby niepełnosprawnej intelektualnie, jako godnego partnera, przyjaciela, a także przyszłego pracownika – dodaje Maja Kunicka.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele z następujących placówek: WTZ Olesno, WTZ Wodzisław Śląski, WTZ Krapkowice, DPS Sławięcice, Dom Świętego Karola, Mały Książę, Magnolia, Promyczek, a także uczniowie z Zespołu Szkół nr 1, LO 1, Medycznego Studium Zawodowego, Żeglugi i PG 2.

Oprac. AL

warsztaty1.jpeg

warsztaty2.jpeg

warsztaty3.jpeg

warsztaty4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera