Kamera on-line

„Złoty Kłos” dla starostwa. „Dzięki wam szybciej i sprawniej się rozwijamy”

To specjalne wyróżnienie za zasługi dla Grupy Azoty, które odebrała starosta Małgorzata Tudaj. - Jednym z kluczowych elementów procesu realizacji inwestycji w Grupie Azoty ZAK S.A. jest przygotowanie właściwej dokumentacji i uzyskanie niezbędnych pozwoleń. W kędzierzyńskim starostwie zawsze możemy liczyć na pełną kompetencję, życzliwość i współpracę, dzięki temu szybciej i sprawniej się rozwijamy – mówiono podczas oficjalnej uroczystości z udziałem Ministra Skarbu Państwa Włodzimierza Karpińskiego.

Podczas gali dziękowano ludziom zasłużonym dla ZAK S.A. W tym gronie znaleźli się m.in. wieloletni pracownicy zakładów oraz partnerzy, którzy odebrali symboliczne wyróżnienia.  

Dni Chemika 2015 miały swój bardzo ważny moment, ponieważ wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej elektrociepłowni oraz wbito łopatę pod nową instalację do produkcji nawozów płynnych wraz z bazą logistyczną. Obie inwestycje wpisują się w plany rozwojowe spółki, są efektem strategicznego budowania rynków, poszerzenia portfolio i utrzymywania konkurencyjności marki Grupy Azoty.

- Dzieje się tutaj dużo, inwestujemy, rozwijamy się, dbamy o miejsca pracy i chcemy, żeby ta firma nie tylko dzisiaj, ale też za kilka lat, miała solidne podstawy funkcjonowania – mówił dziennikarzom Adam Leszkiewicz, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

W ciągu najbliższych lat Grupa Azoty zainwestuje półtora miliarda zł, sama elektrociepłownia ma kosztować 600 mln.

AL

kłos1.jpeg

klos2.jpeg

kłos3.jpeg

kłos4.jpeg

kłos5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera