Kamera on-line

Strażacy w akcji. To był weekend pełen wrażeń

Szereg atrakcji czekało na mieszkańców podczas weekendu strażackiego w Kędzierzynie-Koźlu. Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się już w piątek i trwały do samej niedzieli, kiedy to na kędzierzyńskim placu Wolności odbyła się parada dawnych sikawek konnych. Można też było popróbować tego, jak kiedyś gasiło się ogień i zjechać z drzewa po linie wprost na skwerek, gdzie strażacy ustawili linową zjeżdżalnię. Chętnych nie brakowało, szczególnie wśród najmłodszych.

To prawdziwa gratka dla dzieciaków, przyszliśmy całą rodziną i świetnie się bawimy – mówili ci, którzy tego popołudnia przybyli na plac Wolności.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja najnowszego sprzętu gaśniczego. Każdy mógł też zasiąść w wozie strażackim i poczuć się jak podczas prawdziwej akcji. Było co oglądać, bo do Kędzierzyna zjechała m.in. specjalistyczna jednostka chemiczna oraz grupa wysokościowa. Strażacy zamontowali komorę dymną, a z węży lała się woda.

Przy okazji można było oddać krew z autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W sumie życiodajny płyn oddało kilkadziesiąt osób. Gratulacje i najlepsze życzenia wszystkim strażakom złożyła starosta Małgorzata Tudaj. Z kolei wicestarosta Józef Gisman, który wziął udział w piątkowych uroczystościach na kozielskim rynku, życzyły wszystkim samych bezpiecznych i udanych akcji. Do życzeń dołączyła się również Danuta Wróbel, przewodnicząca Rady Powiatu.

AL

strażacy4.jpeg

strażacy2.jpeg

strażacy1.jpeg

strażacy10.jpeg

strażacy9.jpeg

strażacy5.jpeg

strażacy6.jpeg

strażacy7.jpeg

strażacy8.jpeg

×

Zapisz się do newslettera