Kamera on-line

Uczniowie z II LO najlepsi na Opolszczyźnie

Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu mistrzami Opolszczyzny w udzielaniu pierwszej pomocy.

23 maja w Opolu odbyły się eliminacje okręgowe XXIII Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. W zawodach wzięły udział szkolne drużyny ratownicze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Celem zawodów było sprawdzenie umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy teoretycznej.

Przygotowano pięć zaimprowizowanych sytuacji: wypadek drogowy z udziałem pieszego i rowerzysty, poparzenie ciała podczas gotowania, upadek ze schodów, zranienie podczas zabawy w parku. Uczniowie rozwiązywali też testy.

Reprezentująca Oddział Rejonowy PCK szkolna drużyna ratownicza z II LO zajęła I miejsce, natomiast drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu miejsce V.   Zwycięska drużyna z II LO będzie reprezentować województwo opolskie w dniach 12-14 czerwca w eliminacjach centralnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy w Lublinie. Opiekunek grupy jest nauczyciel ogólnika Piotr Jahn.

Oprac. AL

ratownicy1.jpeg

ratownicy2.jpeg

ratownicy3.jpeg

ratownicy4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera