Kamera on-line

Kędzierzyn-Koźle na antenie RMF FM

Kędzierzyn-Koźle był w sobotę (30.05) Twoim Miastem w Faktach FMF FM. Aby zostać nominowanym trzeba było w trzech punktach przekonać stację, że to właśnie tam powinien wyruszyć żółto-niebieski wóz satelitarny. Wpis wyszedł z kędzierzyńskiego starostwa. Po nominacji odbyło się głosowanie. Wynik nie był to taki pewny, bo miasto do ostatnich chwil rywalizowało z Rydzyną. Udało się!

Czego nie można przegapić?

Jak czytamy w relacji na RMF24.pl, w Kędzierzynie-Koźlu jest sporo miejsc, które warto zobaczyć. Reporter stacji wymienia min. zabytkowy kanał i śluzy, jeden z największych na Opolszczyźnie parków w Sławięcicach, liczne kościoły czy wreszcie tzw. syfon  - jedno z niewielu miejsc w Europie, gdzie rzeka krzyżuje się z kanałem i przepływa kilka metrów pod nim. Od lat Kędzierzyn-Koźle kojarzony jest m.in. z przemysłem chemicznym za sprawą istniejących tam zakładów oraz ze sportem, dzięki czołowej drużynie siatkarskiej.

O tym wszystkim można było usłyszeć w sobotę w wiadomościach tej ogólnopolskiej stacji radiowej.

RMF FM to najbardziej słuchalna rozgłośnia radiowa w kraju. Sobotniego pasma, kiedy o mieście mówiono w każdym serwisie od 9.00 do 14.00, mogło słuchać nawet kilka milionów osób.  

AL

fakty.jpeg

Foto: RMF FM

×

Zapisz się do newslettera