Kamera on-line

Tam zaczyna się rodzicielska przygoda - film

Kolejna inwestycja w szpitalu           

„Rodzice na medal” – tak nazywa się nowa szkoła rodzenia, którą otwarto w Dzień Dziecka w kozielskim szpitalu. Jest przyjazna, ładnie i nowocześnie urządzona oraz w pełni dostosowana do potrzeb przyszłych mam. Nim na świecie pojawi się niemowlę, należy odpowiednio przygotować rodziców do tego ważnego wydarzenia. Z pomocą przychodzi w pełni wykwalifikowana kadra oddziału położniczo-ginekologicznego SP-ZOZ.

- Została wyposażona w nowy sprzęt, m.in. worki sako, materace, wszystko to, co jest potrzebne, aby przeprowadzić profesjonalne zajęcia – mówi Gabriela Mastalerz, szefowa pielęgniarek na oddziale ginekologiczno-położniczym SP-ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

- Chciałabym podziękować dyrekcji oraz pielęgniarkom za to, że włożyły sporo pracy w to dzieło – zaznaczyła Danuta Szeliga, naczelna pielęgniarka SP-ZOZ.

W nowym pomieszczeniu dużo częściej organizowane będą ćwiczenia dla rodziców, a same zajęcia odbywać się mają dwa razy w tygodniu.

- Pacjentki, które rodzą po raz pierwszy są świetnie przygotowane do porodu, współpraca podczas akcji porodowej jest później znacznie lepsza, rodząca jest bardziej świadoma tego, co się dzieje – mówi dr Małgorzata Oczoś z oddziału ginekologiczno-położniczego.

- Kadra oddziału jest w pełni przeszkolona do pobierania krwi pępowinowej, zainteresowanie bankiem komórek macierzystych jest ogromne, w przyszłości ma to znaczenie przy leczeniu np. białaczek – mówi Jarosław Karoń, szef oddziału ginekologiczno-położniczego. 

Szkoła rodzenia w kozielskim szpitalu jest również bardzo pozytywnie odbierana przez przyszłych ojców. – Mężczyźni, którzy uczestniczą w zajęciach wiedzą, jak się zachować na porodówce, jak pomóc swojej partnerce, i co robić po porodzie, kiedy mogą pojawić się problemy – dodaje Gabriela Mastalerz.

Z kolei sam oddział chwalony jest przez mamy. – Panie są niesamowicie przygotowane, cierpliwe, opieka tu jest na wysokim poziomie – chwali szpital Marta Skoczek z Kędzierzyna-Koźla.

Oddział w Koźlu jest jednym z dwóch w województwie, które posiadają drugi stopień referencyjności, czyli mogą się tu odbywać porody wcześniacze lub zagrożone z powodu różnych chorób, np. cukrzycy.

Nowa szkoła rodzenia znajduje się w dobudowanym skrzydle kozielskiego szpitala. Zajęcia są bezpłatne, szpital zaprasza na nie m.in. specjalistów neonatologów, którzy służą profesjonalną poradą. Za wyremontowanie pomieszczenia oraz zakup sprzętu zapłaciło SP-ZOZ.

AL

Materiał Radia Opole

Z okazji Dnia Dziecka lekarze i pielęgniarki z kozielskiego szpitala składają wszystkim najmłodszym najlepsze życzenia - samych beztroskich chwil. Z uśmiechem zdobywajcie wiedzę i cieszcie się z każdego dnia. Niech radość nigdy Was nie opuszcza. Do życzeń dołączają się również przedstawiciele władz powiatu. To dzień wyjątkowy, który przypomina nam, że dziecko ma prawo do życia, pomocy i nauki.

          Starosta Małgorzata Tudaj wraz Zarządem Powiatu

Danuta Wróbel, przewodnicząca Rady Powiatu wraz z Radnymi.

szkoła.jpeg

szkoła2.jpeg

szkoła3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera