Kamera on-line

Biegali co tchu! Sportowo i rodzinnie w Śródmieściu

To był bardzo sportowy i rodzinny dzień. Mowa o minionej niedzieli (31.05), kiedy to w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Rodzinny Festiwal Sportowo-Rekreacyjny, obok którego zaplanowano II Bieg Powstań Śląskich. Na starcie stanęło ponad 150 zawodników, a całość zorganizowano w okolicach hali sportowej w Śródmieściu przy al. Jana Pawła II. Zmagania otworzyła starosta Małgorzata Tudaj. Powiat był bowiem współorganizatorem wydarzenia.

Oprócz osób dorosłych, pojawiło się mnóstwo dzieciaków, co nas bardzo cieszy, dla nich przygotowaliśmy odrębne biegi na krótszych dystansach – mówi Gerard Wilczek ze stowarzyszenia rodzin zastępczych „Dobra Rodzina”, które zorganizowało festiwal.

Bieg główny odbył się na dystansie 6 i 9 km. Były też konkurencje dla dzieci z przeszkodami, te odbyły się wewnątrz hali sportowej. Rozegrano również wspólny mecz siatkarski. Po wszystkim uroczyście udekorowano zwycięzców, dla których przygotowano statuetki i dyplomy.

- Bardzo dobra impreza z mnóstwem atrakcji dla dzieci, uważam, że powinna odbywać się cyklicznie – powiedział Andrzej Kowalik, który pod halę przyszedł razem z siedmioletnią córką.

Zobacz fotoreportaż

AL

festiwal1.jpeg

festiwal2.jpeg

festiwal3.jpeg

festiwal4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera