Kamera on-line

Z końcem roku prace na półmetku. Zarząd Powiatu wizytował budowę mostu w Cisku

Z końcem 2013 roku budowa mostu na rzece Odrze w Cisku zbliża się do półmetku. Dziś (18 grudnia) budowę tej największej powiatowej inwestycji wizytowali Starosta Powiatu Małgorzata Tudaj, Wicestarosta Józef Gisman oraz Członkowie Zarządu Powiatu Stefan Wałach i Marek Piątek.

Z końcem roku inwestycja przyspiesza, w ostatnich tygodniach rozpoczął się montaż elementów stalowych konstrukcji przęseł oraz łuków. Kilkunastometrowe elementy docierają nad rzekę sukcesywnie aż z Kielc, gdzie są wytwarzane i zabezpieczane antykorozyjnie w tamtejszej wytwórni Mostostalu.

 Przedsięwzięcie, którego przed trzema laty inicjatorem był Zarząd Powiatu na czele z ówczesnym Starostą Józefem Gismanem postępuje bez poważniejszych problemów. Obecnie montowane są poprzecznice na podporze numer dwa od strony Cisku i obciążona została podpora tymczasowa numer dwa w nurcie rzeki Odry. Jak sądzi inspektor nadzoru Roman Rajnisz reprezentujący firmę Integral z Katowic – sprzyjająca pogoda pozwoli na trochę świątecznego oddechu. Niemniej jednak monitorowanie pogody w tym okresie roku jest bardzo istotne.

 Przypomnijmy, że do jesieni 2014 roku brzegi gmin Cisek i Bierawa połączy nowa przeprawa mostowa, zaprojektowana jako obiekt o długości 180,65 m i szerokości całkowitej 12,75 m.

 Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 – 2013 oraz środków z Budżetu Państwa na usuwanie skutków powodzi z 2010 roku.

Zarząd Powiatu na wspólnym zdjęciu.jpeg

Obciążona podpora tymczasowa T2.jpeg

Wizytacja na placu budowy.jpeg

×

Zapisz się do newslettera