Kamera on-line

Szpital rozszerza usługi. Czas na bank komórek macierzystych

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu rozwinął swoje usługi w kierunku poboru komórek macierzystych. Od pewnego czasu jest to możliwe na oddziale ginekologiczno-położniczym. Zainteresowanie przyszłych rodziców stale wzrasta, to bardzo cenne w przypadku leczenia wielu chorób, które mogą się przytrafić w późniejszym czasie. Mowa np. o niebezpiecznych odmianach białaczek.

- To bardzo przyszłościowa metoda, technologia dynamicznie się rozwija, a przyszłe mamy wciąż o to pytają, dlatego postanowiliśmy przeszkolić lekarzy i położne do poboru krwi pępowinowej, każdemu z osobna udzielamy wszelkich informacji – zaznacza dr Jarosław Karoń, szef kozielskiej porodówki.  

Krew pępowinowa jest cennym źródłem komórek macierzystych, przechowywana jest potem w jednym ze specjalnych banków krwi, tak by można jej było użyć w razie potrzeby. Wszelkich szczegółów można dowiedzieć się na oddziale ginekologiczno-położniczym SP-ZOZ. Informacje te udzielane są również podczas zajęć w szkole rodzenia. Przypomnijmy, że szpital otworzył niedawno zupełnie nowe w pełni wyposażone pomieszczenie dla przyszłych rodziców. Zajęcia w szkole rodzenia odbywają się dwa razy w tygodniu. Są na nich obecni m.in. neonatolodzy, którzy służą fachową poradą. Sam oddział ginekologiczno-położniczy przeszedł ostatnio spore zmiany, znacznie poszerzono wachlarz usług, które oferowane są rodzącym kobietom.

AL

Zobacz materiał Radia DOXA - więcej możliwości na porodówce

Bankowanie coraz popularniejsze - Radio Park

oddział Koźle.jpeg

×

Zapisz się do newslettera