Kamera on-line

Chemicy ze Sławięcic finalistami ogólnopolskiej olimpiady

8 czerwca w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie eliminacji ogólnopolskich oraz wręczenie nagród, pucharów, dyplomów laureatom, finalistom i uczestnikom etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Jej celem było zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym. Olimpiada odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz prezes Urzędu Patentowego dr Alicji Adamczak.

Anna Chrin, Arkadiusz Kisiel i Mateusz Prorok zostali finalistami olimpiady. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowali się również uczniowie:  Anna Bury i Borys Semczuk. Opiekunem prac była mgr Anna Ledwig.

- Cieszę się, że w naszej szkole jest wielu młodych chemików, dla których nauka przedmiotów zawodowych jest inspiracją do rozwijania własnych zainteresowań. Życzę wszystkim uczniom, aby w zdobywanej wiedzy dostrzegli pasję, chętnie podejmowali wyzwania, nie bali się porażek oraz napotkanych przeciwności, realizowali własne projekty i udowadniali, że nauki ścisłe mogą być pomysłem na przyszłość i jednocześnie ciekawym hobby – powiedziała Anna Ledwig, nauczycielka Zespołu Szkół nr 3.

- Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować naszą szkołę na etapie centralnym olimpiady. Wręczając nam dyplomy profesor Adamczewski powiedział, że w przyszłym roku chciałby nas zobaczyć ponownie w Warszawie,  ale już  na podium w roli laureatów, i to jest dla nas motywacja do wytężonej pracy podczas tworzenia nowych projektów – mówili uczniowie tuż po powrocie ze stolicy.

Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczyli: przewodniczący komitetu głównego Polskiego Związku Stowarzyszeń  Wynalazców i Racjonalizatorów prof. dr hab. inż. Zdzisław Adamczewski, wiceprezydent PZSWiR Zbigniew Matuszczak oraz  sekretarz stanu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów senator Andżelika Możdżanowska.

Oprac. AL

olimpiada1.jpeg

olimpiada2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera