Kamera on-line

Kopernik ma nowego sternika

Więcej inicjatywy w ręce rodziców i uczniów

Katarzyna Arciszewska-Stępień wygrała konkurs na dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Dziś (16.06) zarząd powiatu przyjął decyzję komisji konkursowej. Nowa szefowa placówki pracę na tym stanowisku rozpocznie we wrześniu, zastąpi Zofię Wyrozumską.

- Współczesna szkoła wymaga takiego przewodzenia, które jest podróżą z wieloma objazdami, gdzie trzeba decydować o zmianie trasy, albo po prostu zawrócić, i myślę, że dyrektor musi być przygotowany na takie zmiany, a także na szybką reakcję – powiedziała Arciszewska-Stępień, która komisję konkursową przekonała do siebie interesującą koncepcją rozwoju II LO.

Praca na tym stanowisku to – jak mówi - olbrzymie wyzwanie.

Grono pedagogiczne posiada ogromny potencjał, ja uważam, że przywódca to nie osoba, która ciągnie za sobą grupę, tylko pracuje z grupą. Jestem za absolutnym wykorzystaniem tego potencjału i kreatywności – dodaje.

Nowa dyrektor chce wzmocnić rolę rodziców i uczniów poprzez wprowadzenie okrągłego stołu. Członkowie tego gremium mają pracować cyklicznie i być współodpowiedzialni za planowanie rozwoju placówki.

Głos ucznia w sytuacji niżu demograficznego uważam za bardzo ważny, ponieważ współczesne pokolenie bardzo szybko ewoluuje, i mówię to jako biolog, ich mózgi się zmieniają, mają inne potrzeby, czasami nauczyciele mogą nie usłyszeć tego głosu. Nasi uczniowie powinni być współodpowiedzialni za własne inicjatywy, to da dużą szansę na rozwój liceum – zaznacza.

Katarzyna Arciszewska-Stępień to doświadczona nauczycielka z wieloletnim stażem. Jest pracowitym pedagogiem, świetnie zna swoją szkołę. Przez lata była liderem wielu projektów edukacyjnych, jak np. „Moja mała ojczyzna” czy „7 cudów Kędzierzyna-Koźla” oraz projektów międzynarodowych. Z kędzierzyńskim ogólniakiem związana od ponad 20 lat.

Do konkursu na stanowisko dyrektora II LO przystąpiły trzy osoby. Jedncześnie rozstrzygnięto konkurs na dyrektora poradni psychologiczno-pedagogicznej w Kędzierzynie-Koźlu. Dyrektorem pozostanie Justyna Lubieniecka, która jako jedyna zgłosiła się do konkursu. 

AL

Arciszewska.jpeg

  

×

Zapisz się do newslettera