Kamera on-line

Rozgrzewka przed Los Angeles. "Bezpieczne Wakacje" w Kędzierzynie-Koźlu

Ponad 470 niepełnosprawnych sportowców Olimpiad Specjalnych pojawiło się dziś (16.06) na stadionie przy ul. Chrobrego w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie odbył się festyn pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Były policyjne pokazy samoobrony, tresury psów oraz ratownictwa, które zaprezentowało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Do Koźla zjechali podopieczni właściwie z całego województwa opolskiego, jak i ze Śląska. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przygotowali program artystyczny, był też salon piękności oraz wiele minut gitarowych brzmień.  

Pojawili się uczniowie z Opola, Głubczyc, Strzelec Opolskich, Krapkowic, Głogówka, Nysy, Krapkowic czy Jędrzejowa – wylicza Ewa Hałambiec, dyrektor regionalna Olimpiad Specjalnych.

Była też okazja, aby pogratulować kędzierzyńsko-kozielskim podopiecznym, którzy 20 lipca lecą do Los Angeles, gdzie wezmą udział w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Nasz powiat będzie reprezentowało dwóch pływaków oraz dwie piłkarki.

Jak do tego doszło? Jakiś czas temu grupa uczniów pojechała na letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych do Bydgoszczy. Na miejscu zdobywcy złotych medali wzięli udział w losowaniu, po którym szczęście uśmiechnęło się do naszych reprezentantów. Efektem będzie udział w międzynarodowej reprezentacji olimpiad właśnie w Los Angeles. Warto podkreślić, że w Bydgoszczy gościła grupa 70 zawodników. Każdy brał udział w 10 dyscyplinach.

- To sukces całej drużyny oraz wszystkich nauczycieli, którzy znakomicie przygotowali uczniów do tych prestiżowych zawodów – zaznaczyła Ewa Hałambiec, dyrektor Olimpiad Specjalnych i nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych z os. Kłodnica. Ewa Hałambiec od lat znana jest ze swej działalności na polu pomocy osobom niepełnosprawnym.

Festyn „Bezpieczne Wakacje” odbył się m.in. dzięki wsparciu kędzierzyńskiego starostwa powiatowego.  

AL

bezpieczne1.jpeg

bezpieczne2.jpeg

bezpieczne4.jpeg

bezpieczne5.jpeg

bezpieczne6.jpeg

bezpieczne7.jpeg

×

Zapisz się do newslettera