Kamera on-line

Ruszyła przebudowa Mostowej

Ekipa drogowców demontuje bariery energochłonne, potem przyjdzie kolej na zajęcie samą nawierzchnią. Na razie nie należy się więc spodziewać większych utrudnień. Poszerzony zostanie chodnik, który będzie też pełnił funkcję ścieżki rowerowej. W tym roku nawierzchnia zostanie przebudowana na odcinku od przejazdu kolejowego do bramy bierawskiej.

– Wkrótce poinformujemy o utrudnieniach drogowych oraz ewentualnych objazdach - zapowiada Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

Remontowany jest kilometrowy odcinek wyeksploatowanej jezdni w stronę os. Azoty. Za remont powiat zapłaci prawie 1,5 mln zł. Połowa pieniędzy pochodzi z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, reszta z budżetu powiatu. Część środków dołożył też ZAK S.A oraz kozielski magistrat. To spowodowało, że starostwo otrzymało więcej punktów podczas starania się o dofinansowanie. Ruszył pierwszy etap remontu, kolejny ma zostać przeprowadzony w przyszłym roku, także dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu. Remont Mostowej powinien się zakończyć na przełomie lipca i sierpnia.

AL

×

Zapisz się do newslettera