Kamera on-line

Na 40-stkę do Kędzierzyna-Koźla. Finał spływu pływadeł - film

50 konstrukcji dopłynęło do mety spływu pływadeł w Kędzierzynie-Koźlu. Impreza odbyła się z okazji 40-lecia miasta, jej partnerem było m.in. starostwo powiatowe. Śmiałkowie przepłynęli ponad 40 km, wśród nich prezydent Sabina Nowosielska wraz z zastępcami.

Barwnym jednostkom kibicowała starosta Małgorzata Tudaj, która wzięła też udział w obradach jury konkursowego, bo pływadła to przede wszystkim popis kreatywności uczestników. W tym roku pomysłowość autorów konstrukcji okazała się strzałem w dziesiątkę. Był czołg na wodzie, pływadło w kształcie paczki urodzinowej, z której strzelały fajerwerki oraz barwne łodzie rodem z Piratów z Karaibów.

- Budowa statku zajęła nam trzy tygodnie, mamy w pełni profesjonalne wyposażenie, jest rakietka wodna, zamontowaliśmy sygnał dźwiękowy, polecam wszystkim tę imprezę, było wspaniale – powiedział Aureliusz Bury z kozielskiej stoczni Damen Shipyards, twórca pływadła "Rycząca Czterdziestka".

Z okazji 40-lecia miasta pływadła udekorowano elementami urodzinowymi. Zobaczyliśmy balony, wstążki, tort, szampan, a wszyscy odśpiewali 100 lat. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Z biegiem Odry miasta łączymy, na 40-stkę do Kędzierzyna-Koźla zdążymy”.

Spływowi jak zwykle towarzyszyli kajakarze oraz oczywiście morsy z klubu Dębowa, którzy Odrą przepłynęli 40 km wpław na urodziny Kędzierzyna-Koźla. Wydarzenie z pobliskiego mostu oraz samej przystani "Szkwał" obserwowało bardzo wielu mieszkańców powiatu.

AL

Komisja uznała, że najpiękniejszym pływadłem tegorocznego spływu jest konstrukcja pn. "Rycząca Czterdziestka", na filmie poniżej moment wpływania do Koźla.

pływadła1.jpeg

pływadła9.jpeg

pływadła2.jpeg

pływadła4.jpeg

pływadła5.jpeg

pływadła7.jpeg

pływadła3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera