Kamera on-line

WORD. Ruszył etap trudnych negocjacji

- Jesteśmy na tak – mówił dziś Grzegorz Szymański, przedstawiciel marszałka województwa, który spotkał się z Małgorzatą Tudaj, starostą powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Tematem była sprawa utworzenia filii ośrodka egzaminacyjnego dla kierowców. Czekają na niego nie tylko egzaminatorzy praw jazdy, ale przede wszystkim kursanci. Do Kędzierzyna-Koźla przyjechał także Edward Kinder, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Adam Kowalczyk, kierownik referatu Transportu i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego. Rozpoczął się etap trudnych negocjacji.

Budynek, w którym ma się mieścić ośrodek znajduje się na os. Azoty, gdzie usytuowane jest nie tylko Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, ale również Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

- Zależy nam na tym, by młodzież opuszczała szkołę z prawem jazdy – podkreśla starosta Małgorzata Tudaj.

- Egzaminowani mogliby być przyszli kierowcy z ościennego województwa, przy jednoczesnym odciążeniu Opola – dodaje starosta powiatu.

To korzyści, które obie strony biorą za plus tej inwestycji. Na spotkaniu padła propozycja, aby powiat przekazał budynek na własność samorządowi województwa.

WORD ma pieniądze na remont oraz wyposażenie ośrodka – mówił Grzegorz Szymański z Urzędu Marszałkowskiego. Gdyby inwestycja okazała się nierentowna, obiekt mógłby wrócić do powiatu.

To rozwiązanie nie wchodzi jednak w grę, bo wówczas starostwo straciłoby jakąkolwiek kontrolę nad częścią placówki szkolnej, w której ma się znajdować ośrodek.  

Dzisiejsze negocjacje odbyły się w terenie. Wizytowano budynki oraz zapoznano się z ich dokumentacją. Kolejne spotkanie już wkrótce. Wówczas obie strony ponownie zasiądą do stołu negocjacyjnego. 

AL

Na zdjęciu od lewej: Edward Kinder, dyrektor WORD-u, Adam Kowalczyk, kierownik referatu Transportu i Gospodarki, Grzegorz Szymański, przedstawiciel marszałka, Małgorzata Tudaj, starosta powiatu oraz Ireneusz Wiśniewski, dyrektor CKPiU.

rozmowy3.jpeg

word1.jpeg

word2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera