Kamera on-line

Komisja o Dębowej, patrolach i bezpieczeństwie

Od lipca ruszają policyjne patrole rowerowe, które będą nadzorować m.in. okoliczny akwen Dębowa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Dołączą tym samym do strażników miejskich, którzy już od pewnego czasu korzystają z jednośladów. Funkcjonariusze zajmą się też kontrolą autobusów przewożących dzieci na letni wypoczynek. Na ten temat rozmawiano podczas spotkania komisji bezpieczeństwa i porządku starosty z udziałem policji, straży pożarnej, prokuratury, sanepidu oraz radnych.

Sporo czasu poświęcono na omówienie kwestii bezpieczeństwa nad wodą, zabezpieczeniu ratowniczym oraz innym niebezpieczeństwom czyhającym na młodzież, w tym śmiertelnym dopalaczom.

Z naszych informacji wynika, że w powiecie nie ma w tej chwili punktów wprowadzających do obrotu tego typu substancje, jednak cały czas monitorujemy sytuację, szczególnie w okresie wakacyjnym – powiedziała Małgorzata Kopczyńska, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Są już też najnowsze dane dotyczące czystości wody w akwenie Dębowa.  

Nie ma w niej bakterii, można się spokojnie kąpać, jeśli coś w tej sprawie ulegnie zmianie, natychmiast o tym poinformujemy, tak może być np. w przypadku pojawienia się sinic -  dodaje Kopczyńska.

Podczas spotkania komisji poinformowano, że w najbliższym czasie policjanci wzbogacą się o pojazd terenowy, który ułatwi kontrolowanie miejsc trudnodostępnych. Jego zakup dofinansowało m.in. kędzierzyńskie starostwo.

AL

×

Zapisz się do newslettera