Kamera on-line

Wakacje czas zacząć

849 uczniów opuściło mury szkół średnich w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Według planu więcej, bo blisko 860 absolwentów gimnazjów ma rozpocząć naukę w klasach pierwszych we wrześniu.

Dziś (26.06) w szkołach odbyły się uroczyste apele, były podsumowania i wytyczne na nowy rok. Dyrektorzy i nauczyciele żegnali swoich wychowanków, wręczali świadectwa i nagrody, również te ufundowane przez współpracujące z placówkami firmy, w których młodzież szlifuje umiejętności praktyczne. Pod tym względem szkołom ponadgimnazjalnym dorównuje mało kto w województwie, ponieważ liczba współpracujących przedsiębiorstw rzeczywiście imponuje, a co najważniejsze są z tego wymierne korzyści dla obu stron.

Okres wakacyjny to także czas niezbędnych remontów w szkołach ponadgimnazjalnych. Prócz niewielkich prac, które odbędą się niemal w każdej placówce, najpoważniejsza modernizacja dotyczyć będzie statku Major Sucharski, z którego korzysta około 170 uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Inwestycja z budżetu powiatu pochłonie 366 tys. zł. Zadanie zostanie zakończone we wrześniu. Mniej więcej na wakacje zaplanowano również termomodernizację w Zespole Szkół Specjalnych w Kłodnicy.  

AL

Tak było w I LO w Koźlu:

zakończenie3.jpeg

zakończenie2.jpeg

zakończenie1.jpeg

Zakończenie roku w ZSTiO na os. Azoty:

zakończenie4.jpeg

zakończenie5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera