Kamera on-line

Praktyki w ZAK-u to same korzyści

Wyróżnienia dla najlepszych

Chemicy z Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu zakończyli praktyki w Grupie Azoty ZAK SA. Była uroczystość podsumowująca, wyróżnienia i podziękowania. ZAK SA od pewnego czasu sprawuje patronat nad klasą chemiczną ze Sławięcic, objął ją też swym programem stypendialnym. Taka współpraca jest korzystna dla obu stron, dyrekcja placówki oraz samorząd powiatowy, który nadzoruje szkołę, kładą nacisk na tego typu partnerstwa. To przykład odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nakierowanego na odpowiednią edukację, jako podstawę pozyskiwania kapitału ludzkiego w firmach.

Zajęcia odbywały się w trybie całodziennym, raz w tygodniu, w wyznaczonych miejscach spółki po to, by zrealizować program szkolny z zakresu nawozów saletrzanych, analityki organicznej, amoniaku  czy kwasu azotowego.

Zajęcia praktykantów prowadzono pod czujnym nadzorem opiekunów - doświadczonej i profesjonalnej kadry technologicznej Grupy Azoty. Za naszych chemików odpowiedzialni byli: Brygida Kulik-Tomanek, Iwona Kalisz, Łukasz Stańczyk, Ewa Wolff, Andrzej Ledwig, Konrad  Żak, Andrzej Stypułkowski. Z ramienia szkoły opiekunem praktyk była Krystyna Glinka–Lewandowska.

Podczas akademii podsumowano całoroczną naukę zawodu. Wręczono również wyróżnienia dla uczniów, którzy zostali docenieni za szczególnie zaangażowanie w realizację zajęć praktycznych. Otrzymali je: Barbara Łempicka, Anna Bury i Borys Semczuk.

Oprac. AL

DSC_6348(1).jpeg

×

Zapisz się do newslettera