Kamera on-line

„Zielona energia” w SP-ZOZ. Trwa audyt

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu chce zaoszczędzić na zużywanej energii, dlatego w placówce odbywa się audyt energetyczny. Ma on odpowiedzieć na pytanie, gdzie jednostka powinna wdrożyć rozwiązania polegające na montażu urządzeń energii odnawialnej. Nie jest wykluczone więc, że na dachach obiektów SP-ZOZ pojawią się niebawem np. instalacje solarne.  

- Kiedy już poznamy wyniki audytu, zorganizujemy przetarg na te części naszej działalności, które będą pozwalały na zmniejszenie kosztów zużywanej energii, wstępnie mogą to być chociażby pompy ciepła, ale nie wykluczam też innych rozwiązań – zdradza Marek Staszewski, dyrektor szpitala.

Zmieniający się sposób życia, postępująca automatyzacja oraz rosnące ceny nośników energii skłaniają do większego wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Naprzeciw temu wyszło prowadzone przez powiat Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie–Koźlu, które od 2013 roku w najnowocześniejszej pracowni odnawialnych źródeł energii, kształci kadry budujące instalacje związane z wykorzystaniem „zielonej energii”.

AL

Takie instalacje solarne wykorzystywane są do nauki w CKPiU w Azotach.

instalacje solarne.jpeg

×

Zapisz się do newslettera