Kamera on-line

Policjanci i samorządowcy radzili seniorom

O bezpieczeństwie seniorów rozmawiano podczas debaty społecznej zorganizowanej w Domu Dziennego Pobytu Magnolia w Kędzierzynie-Koźlu. Policjanci, samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji dyskutowali o tym, jak nie dać się oszustom. Powiat reprezentowała starosta Małgorzata Tudaj. Rozpoczęto od krótkiej prezentacji dotyczącej realizowanych przez policję działań prewencyjnych.  

- Omówiono metody działania oszustów oraz wskazano jak postępować, aby nie paść ich ofiarą. Funkcjonariusze przybliżyli także zagrożenia z jakimi mogą spotkać się seniorzy w codziennym życiu, a także przypomnieli jak postępować, by ich uniknąć – relacjonuje Magdalena Kowalska z kędzierzyńskiej policji.

Ponadto odbyła się dyskusja, padło wiele pytań, także tych dotyczących ruchu drogowego.  Seniorzy dopytywali również o to, jak prawidłowo zabezpieczyć swoje mieszkania. Na koniec uczestnicy otrzymali specjalnie przygotowane informatory, zawierające istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa seniorów oraz odblaski, które zwłaszcza w porze wieczorowo-nocnej zdecydowanie podnoszą widoczność na drodze, a co za tym idzie również bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

W spotkaniu uczestniczył p.o. I Zastępca  Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu – podinsp. Wiktor Chałupa, Komendant Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu – podinsp. Dariusz Hatys, Sekretarz Miasta Kędzierzyna-Koźla Zbigniew Romanowicz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu Danuta Ceglarek oraz Kierownik Domu Dziennego Pobytu Magnolia Ryszarda Kozłowska. Na debatę licznie przybyli również seniorzy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Oprac. AL

Foto: KPP

debata1.jpeg

debata2.jpeg

debata3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera