Kamera on-line

Matura powyżej średniej. W szkołach startują nowe kierunki

Zdawalność maturalna powyżej średniej wojewódzkiej. W ogólniakach w Kędzierzynie-Koźlu wyniosła ponad 81 procent, na Opolszczyźnie 79,9 proc. W liceach maturzyści zdawali po nowemu, w starej formule matura odbywała się w technikach, gdzie zdawalność wyniosła 71,9 proc, w województwie 71,3 proc.

- To dobry wynik, cieszę się, że nacisk na jakość kształcenia ogólnego przyniósł efekt - podsumowuje Aurelia Stępień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty w Kędzierzynie-Koźlu.

Na 11 powiatów nasz znalazł się na trzecim miejscu w województwie, za Opolem i Namysłowem, jednocześnie wyprzedzając konkurencyjną Nysę.

W województwie do matury przystąpiło ponad 6400 uczniów, z tego ponad  670 osób w naszym powiecie.

Kolejną dobrą informacją jest to, że szkołom udało się przyciągnąć uczniów na nowe, ciekawe kierunki kształcenia. Wiadomo, że na pewno powstanie klasa o profilu siatkarskim pod patronatem ZAKSY, która rozpocznie działalność w kozielskim ogólniaku. Uruchomiona zostanie również klasa, w której wiedzę będą zdobywać przyszli programiści gier komputerowych, powstanie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na os. Azoty. Najpopularniejszym kierunkiem okazał się technik informatyk, w kształceniu ogólnym największym zainteresowaniem cieszył się profil biologiczno-chemiczny. Dużą popularność odnotował technik żeglugi śródlądowej.

AL

W I LO w Koźlu wystartuje klasa siatkarska pod patronatem ZAKSY.

I LO.jpeg

×

Zapisz się do newslettera