Kamera on-line

Kadeci na obozie treningowym

Klasa policyjna szlifuje kondycję

 

Uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół nr 3 w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim szlifowali kondycję na obozie w Karkonoszach. To już drugi wyjazd podopiecznych placówki, wcześniej gościli w Górach Opawskich.

- Wybraliśmy się do stolicy narciarstwa biegowego w Polsce czyli na Polanę Jakuszycką. Tam otrzymaliśmy wskazówki, jak radzić sobie z nartami biegowymi. Już po krótkim czasie większość uczniów opanowała styl klasyczny i mogliśmy pokonywać piękne trasy Gór Izerskich – relacjonuje Agnieszka Wójtowicz, nauczycielka Zespołu Szkół nr 3 ze Sławięcic.

W dwa dni na trasach Biegu Piastów uczniowie i wychowawcy przebyli łącznie 30 km.

- Młodzi policjanci musieli zapanować nad nartami, prędkością i starać się omijać oblodzenia, które niestety przy sztucznie naśnieżonym stoku pojawiały się dość często. Na szczęście nikt nie doznał poważnej kontuzji – dodaje Wójtowicz.

Oprócz sportów narciarskich obóz obfitował w górskie wyprawy. Wieczory w ośrodku przeznaczone były na gry i zabawy integracyjne, rozwijające nie tylko tężyznę fizyczną, ale wymagające także sporej wiedzy z przeróżnych dziedzin życia.

Mimo, że aura w niczym nie przypominała zimowej, to wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z zimowego obozu, a z pewnością wielu uczniów zapałało miłością do nart.

Polub nasz profil na Facebooku!

AL

na stoku1.jpeg

krucze skały 2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera