Kamera on-line

„Szpital bez bólu”. Koźle z prestiżowymi certyfikatami

Trzy oddziały ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu z certyfikatem „Szpital bez bólu”. Dokument ten wydawany jest przez specjalistów z ogólnopolskich towarzystw naukowo-szkoleniowych, zajmujących tematyką medyczną w kraju. Przyznano je laryngologii, ortopedii oraz oddziałowi ginekologiczno-położniczemu. Oznacza to, że jednostka podniosła standard w zakresie uśmierzania bólu pooperacyjnego. Szpitale ubiegające się o certyfikat muszą m.in. wprowadzić procedurę regularnej oceny nasilenia bólu pooperacyjnego oraz przejść przez kontrolne sito grupy ekspertów, którzy sprawdzają procedury medyczne stosowane w jednostkach.

Korzyści z uzyskania certyfikatu płyną bezpośrednio do pacjentów. Jest dla nich gwarancją, że w danym szpitalu uśmierzanie bólu pooperacyjnego prowadzone jest na najwyższym poziomie, co przekłada się na podniesienie komfortu i satysfakcji z całego procesu leczenia.  Dodatkową korzyścią jest możliwość ubiegania się w przyszłości o dodatkowe środki finansowe z NFZ.

- Dzięki ogromnej pracy pielęgniarek, położnych i lekarzy, zdobyliśmy certyfikat  potwierdzający, że w naszą codzienną pracę wkładamy całe serce, doświadczenie i umiejętności, by oferować pacjentom wysoką jakość usług – mówi Danuta Szeliga, naczelna pielęgniarka SP-ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Certyfikaty będą obowiązywały przez trzy lata, po tym okresie kontrola zostanie powtórzona. Placówka z Kędzierzyna-Koźla dołączyła tym samym do 32 innych szpitali z całego kraju, które również podniosły swój standard w leczeniu bólu pooperacyjnego.

Certyfikat przyznają: Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo  Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

Oprac. AL

Certyfikat przyznano m.in. oddziałowi urazowo-ortopedycznemu. Z lewej ordynator dr Zbigniew Mocek.

ortopedia2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera