Kamera on-line

Ruszyła termomodernizacja CKPiU. Kolejna placówka zaoszczędzi na ogrzewaniu

120 tys. zł kosztować będzie termomodernizacja budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu, które prowadzone jest przez powiat. Przyniesie to jednostce znaczne oszczędności na kosztach związanych z ogrzewaniem.

Jak tłumaczy dyrektor Ireneusz Wiśniewski, prace zostały podzielone na dwa etapy. – Obecnie ocieplamy pierwszą część budynku, wymienimy też okna i go pomalujemy, potem należy spodziewać się drugiego etapu robót – zaznacza i dodaje, że inwestycja spowoduje tym samym poprawę estetyki samego obiektu.

Termomodernizację starostwo zaplanowało też w Zespole Szkół Specjalnych w Kłodnicy, gdzie odbędzie się kompleksowy remont dachu. Wcześniej takową zakończono w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Mowa m.in. o dużej sali gimnastycznej wraz z łącznikiem. W tym wypadku za remont zapłacono 323 tys. zł. Prace poprawiły wygląd budynku, a niebawem spowodują istotne oszczędności energetyczne.

Podobne remonty przeprowadzono w innych szkołach ponadgimnazjalnych. Jakiś czas temu ukończono roboty w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na os. Azoty oraz Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach. Wcześniej zadbano o kozielską „Żeglugę”.

Prace związane z ociepleniem budynków powodują nawet 25-procentowe oszczędności w puli wydatków na ogrzewanie.

AL

Zobacz newsa Radia Opole

ckpiu2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera