Kamera on-line

Wspólnie zadbają o jakość nauczania

Wykłady, warsztaty, seminaria oraz wsparcie indywidualne – to założenia najnowszej umowy o współpracy, którą I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu podpisało z Uniwersytetem Opolskim.

- Będą organizowane zarówno na uniwersytecie, jak i w liceum. Zostaną zaplanowane zgodnie z realizacją zakresu materiału, tak by uczniowie mogli aktywnie brać udział w zajęciach. Szczególny nacisk będzie położony na poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu przedmiotów wiodących w wybranych profilach – mówi Małgorzata Targosz, wicedyrektor ogólniaka.

Dla przykładu, uczniowie klasy o profilu biologiczno-chemicznym będą mogli uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych organizowanych na uniwersytecie z chemii, biologii i biotechnologii, gdzie pod opieką pracowników naukowych zdobędą wiedzę opartą na najnowszych badaniach i doświadczenie, które pozwoli im na podjęcie decyzji o kierunku przyszłych studiów.

- Zależy nam na rozwijaniu talentów uczniowskichpomaganiu w realizacji pasji i marzeń, związanych z daną dziedziną wiedzy, jak i na kształceniu oraz rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i badawczych uczniów. Uczniowie będą mogli uczestniczyć m.in. w warsztatach  radiowych, prasowych, fotograficznych, czy też współpracować z Akademickim Centrum Karier – dodaje Małgorzata Targosz.

9 lipca ze strony uniwersytetu umowę podpisał prof. dr. hab. Marek Masnyk, Prorektor Uniwersytetu Opolskiego do spraw kształcenia i studentów, z kolei kozielskie liceum reprezentowała wicedyrektor mgr Małgorzata Targosz.

I Liceum Ogólnokształcące to nie pierwsza placówka, która ściśle współpracuje z naszym uniwersytetem. Oficjalnym partnerem wyższej uczelni jest od pewnego czasu Zespół Szkół nr 3 ze Sławięcic.

Oprac. AL

Materiał Radia Opole

umowa partnerska foto.jpeg

×

Zapisz się do newslettera