Kamera on-line

Promują i wyróżniają. „Żegluga” w nowych strojach

Mawiają, że mundur musi być na czasie, choć nie tylko, bo liczy się także to, by był praktyczny i schludny. Reprezentacyjne stroje Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu idą do wymiany. Kędzierzyńskie starostwo oraz Grupa Azoty ZAK SA wyposażą szkołę w 170 nowych kompletów.  

- Do tej pory używane stroje są już po prostu wysłużone – mówi Aurelia Stępień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty w Kędzierzynie-Koźlu.

A żeglugowe mundury nie tylko promują powiat w kraju i za granicą, ale są także nieodłącznym elementem tradycji kozielskiej placówki, manifestują na zewnątrz przywiązanie do nauki zawodu.

- Dlatego postaraliśmy się o to, by wiernie odzwierciedlić wszelkie elementy widoczne na nich, tak charakterystyczne dla naszej szkoły – zaznacza Agnieszka Kossakowska, dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.   

Wiadomo, że 50 sztuk otrzymają klasy pierwsze, które od września rozpoczynają naukę w szkole, pozostałe trafią do kolejnych klas. Nowe stroje dla uczniów kosztować będą około 30 tys. zł. Połowę z tego wyłożyły Zakłady Azotowe Kędzierzyn.

AL

mundury.jpeg

×

Zapisz się do newslettera