Kamera on-line

Dobre granie na placu Wolności. Rebelianci i Livermorium

Kilkaset osób przewinęło się przez kędzierzyński plac Wolności podczas sobotnich koncertów zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy starostwa.

Mimo burzowego wieczora, z ulewą w tle, nie zabrakło najwierniejszych fanów dobrego, rockowego grania.  Na scenie najpierw pojawił się zespół Livermorium z Kędzierzyna-Koźla. Była to jednak dopiero rozgrzewka, bo po godzinie dla rodzimej publiczności wystąpili Rebelianci, formacja również wywodząca się z naszego powiatu. – To jest to, fajnie, że udaje się wykorzystywać plac na tego rodzaju przedsięwzięcia, do tego różnorodne muzycznie – mówiła Karolina Piotrowska, która przed starostwo wybrała się ze swoim 8-letnim synem.  

Nie ukrywam, że chcemy w ten sposób ożywić dwa miejsca, Plac Wolności, ale także Szkwał – powiedziała dziennikarzom starosta Małgorzata Tudaj, która pojawiła się na koncercie Rebeliantów. – Sama infrastruktura tutaj jest już zorganizowana, jak media, czy miejsce mogący służyć za garderobę – dodała w kontekście placu przed siedzibą starostwa. Jeżeli chodzi o Szkwał, powiat planuje ciekawe wydarzenie na zakończenie wakacji. – Nie chcę zdradzać jeszcze szczegółów, niech to będzie niespodzianka – zastrzegła.

AL

rebelianci1.jpeg

rebe3.jpeg

rebe4.jpeg

rebe5.jpeg

rebe2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera