Kamera on-line

Powiat bierze się za kolejne remonty w szkołach

Zyskają na estetyce i zaoszczędzą

Po licznych termomodernizacjach z budynkach szkolnych oraz trwającym właśnie remoncie w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, kędzierzyńskie starostwo szykuje się do kolejnej modernizacji swojej jednostki oświatowej. Tym razem gruntownego remontu doczeka się dach Zespołu Szkół Specjalnych na os. Kłodnica.

To inwestycja, która na lata zabezpieczy budynek, spowoduje też, że będzie odpowiednio zaizolowany, by nie tracił tak szybko ciepła, wnętrze zostanie odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i deszczem. To o tyle istotne, że w przyszłości pozwoli szkole zaoszczędzić na ogrzewaniu, a przy okazji dach placówki zyska na estetyce.

To kolejna inwestycja w tamtejszym zespole szkół. W poprzednim roku został tam oddany do użytku zupełnie nowy plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią i wieloma urządzeniami do gimnastyki na powietrzu, spełniającej zadanie rehabilitacyjne.

Dokładna kwota, za którą wyremontowany będzie dach w szkole w Kłodnicy, ma być znana tuż po rozstrzygnięciu przetargu, prawdopodobnie jeszcze w sierpniu. Powiat ma już na swoim koncie termomodernizacje w niemal wszystkich placówkach ponadgimnazjalnych. Wcześniej podobnych prac doczekała się m.in. kozielska „budowlanka”.

AL

Termomodernizacja dachu w Zespole Szkół nr 3 na os. Sławięcice kosztowała 100 tys. zł.

Termo dach sławięcicie.jpeg

×

Zapisz się do newslettera