Kamera on-line

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w Los Angeles

W Los Angeles rozpoczynają się Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. W sumie reprezentacja Polski liczy 60 osób. Na miejscu są już przedstawiciele naszego powiatu, a dokładnie Zespołu Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu. Elżbieta Kasprzyk i Adam Sobiech będą się zmagać w konkurencjach pływackich. Do Stanów Zjednoczonych poleciała też drużyna piłki nożnej dziewcząt.

To ogromne wydarzenie sportowe, w którym wystartuje 7 tysięcy zawodników z całego globu. Igrzyska ruszają 24 lipca, wielki finał odbędzie się 2 sierpnia, obejrzy je około pół mln widzów. W Los Angeles przy organizacji wydarzenia pracuje 30 tys. wolontariuszy.

Wcześniej grupa naszych uczniów pojechała na letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych do Bydgoszczy. Po nich zdobywcy złotych medali wzięli udział w losowaniu, po którym szczęście uśmiechnęło się do naszych reprezentantów. Efektem jest udział w międzynarodowej reprezentacji olimpiad w USA.

- To sukces całej drużyny oraz wszystkich nauczycieli, którzy znakomicie przygotowali uczniów do tych prestiżowych zawodów – podkreśla Ewa Hałambiec, dyrektor Olimpiad Specjalnych i nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu, która jest trenerem drużyny naszych pływaków w Los Angeles. Nominację wręczył jej Krzysztof Kosiński, dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.  

AL

Fot. Mariusz Martyniak, Olimpiady Specjalne Polska.

olimpiada los angeles1.jpeg

olimpaida los angeles2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera