Kamera on-line

Wybitny lekarz ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu na znaczku pocztowym

Był pierwszym po 1945 roku dyrektorem szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, wybitnym chirurgiem – dr Władysław Opolski został uwieczniony na wyjątkowym znaczku personalizowanym wydanym przez starostwo przy współpracy Polskiego Związku Filatelistów.

- Znaczki oraz okolicznościowe kartki wydaliśmy w 100. rocznicę urodzin znanego lekarza, tak zasłużonego dla powiatu, mają one dla nas znaczenie historyczne – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.    

 - To pierwsza taka sytuacja, kiedy ktoś pomyślał o naszym ojcu – mówił ze wzruszeniem Jacek Opolski, syn znanego doktora, który przyjechał na uroczystość z odległego Torunia. Zaproszenie przyjęła także córka Marta Piszczatowska z Warszawy.

- Jak wieść niosła, ojciec miał pod opieką ponad 100 tys. ludzi, ponieważ to nie był tylko powiat kozielski i Kędzierzyn, który w 1945 roku liczył 500 mieszkańców, w pewnym momencie był właściwie jednym lekarzem w szpitalu, chorymi zajmował się wraz z siostrami zakonnymi – wspominał Jacek Opolski.  

Władysław Opolski należał do grona najlepszych chirurgów na Opolszczyźnie. Był doktorem medycyny, przeprowadził setki bardzo poważnych operacji, wykształcił kadrę znakomitych lekarzy.

Podczas uroczystości Andrzej Krzysztoń, skarbnik koła filatelistów dziękował władzom powiatu za przychylność i zaangażowanie podczas realizacji przedsięwzięcia. – Cieszę się, że ta współpraca tak dobrze się układała, wypada mi podziękować nie tylko w swoim imieniu, ale również filatelistów ze wszystkich naszych kół – zaznaczył Krzysztoń.

W czasie spotkania nie zabrakło przedstawicieli zarządu Polskiego Związku Filatelistów, kozielskiego magistratu oraz projektanta wydanych kartek i znaczków, Mariusza Dymińskiego.

AL

znaczek1.jpeg

znaczek2.jpeg

znaczek3.jpeg

znaczek5.jpeg

znaczek6.jpeg

znaczek7.jpeg

znaczek8.jpeg

znaczek9.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera