Kamera on-line

Policjanci z województwa świętowali w Oleśnie

Gratulacje, awanse, życzenia – za nami obchody wojewódzkie z okazji święta policji. W tym roku odbyły się w Oleśnie. W uroczystości wziął udział m.in. Stanisław Rakoczy, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i nadinspektor Wojciech Olbryś, Zastępca Komendanta Głównego Policji. Kędzierzyńskie starostwo reprezentował Józef Gisman, wicestarosta powiatu.

Na Opolszczyźnie awanse otrzymało łącznie 717 funkcjonariuszy. 21 policjantów odebrało medale „Za długoletnią służbę”. Najlepsze życzenia swoim podległym przekazała Irena Doroszkiewicz, Komendant Wojewódzka Policji w Opolu, od kilku dni w stopniu generała. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele p.w. św. Anny, skąd oficjele udali się na oleski rynek.

W liście gratulacyjnym przekazanym komendant Irenie Doroszkiewicz, starosta Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman napisali:

Przekazujemy na Pani ręce najlepsze życzenia dla wszystkich policjantów na Opolszczyźnie. Lipiec jest miesiącem, który przypomina nam, że każdego dnia funkcjonariusze czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Dlatego tak ważnym jest, aby należycie uczcić ten dzień i przypomnieć o zasługach tysięcy mundurowych. Kierowana przez Panią Komenda Wojewódzka Policji w Opolu jest przykładem umiejętnego dowodzenia zespołem ludzi, spełniania wszelkich procedur. Pokazuje, jak powinna przebiegać współpraca z samorządami, i jak, w obecnym świecie, docierać do młodych ludzi, poprzez liczne akcje profilaktyczne, duże przedsięwzięcia logistyczne. W tym wyjątkowym dniu chcielibyśmy przekazać Pani oraz wszystkim policjantom życzenia sukcesów w codziennej pracy, bezpiecznych powrotów ze służby oraz wszelkiej satysfakcji. Niechaj zawód policjanta już na zawsze będzie przykładem odpowiedzialności oraz poczucia elitarności, a policyjny mundur darzony należytą powagą.
 
AL
 
policja1.jpeg
 
policja2.jpeg
 
policja3.jpeg
 
policja4.jpeg
×

Zapisz się do newslettera