Kamera on-line

W wodzie i na lądzie - ratują życie i pomagają. Dziś odbierali podziękowania

Były awanse na wyższe stopnie, gratulacje i życzenia dalszej owocnej pracy. W Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się uroczystość z okazji święta wszystkich funkcjonariuszy.

To nie tylko 96. rocznica utworzenia policji państwowej, to także rok, w którym pisze się nasza historia, komendant wojewódzka została pierwszą w kraju kobietą ze stopniem generalskim – przypomniał Jan Lach, z-ca komendanta wojewódzkiego policji.

- Dzięki wam czujemy się w powiecie bezpiecznie, za to chcielibyśmy podziękować, zawsze wspieramy wszelkie wasze inicjatywy i życzymy wam jak najlepiej – mówił Józef Gisman, wicestarosta powiatu. Do życzeń dołączyła się też Danuta Wróbel, przewodnicząca Rady Powiatu.  

- Pańskie doświadczenie i umiejętności powodują, że nasi funkcjonariusze są dobrze postrzegani przez lokalną społeczność, ale także z należytą starannością wywiązują się z  powierzonych obowiązków. Bycie policjantem wiąże się z ogromnym stresem, podejmowaniem trudnych decyzji, byciem na służbie przez całą dobę. Dziś od policjanta wymaga się także tego, by potrafił wyjątkowo obiektywnie ocenić daną sytuację, sprostać wyzwaniom stawianym przez najnowsze rozwiązania technologiczne, bywa, że nie do końca bezpieczne, jak wciąż nowe zagrożenia związane z siecią internetową - dodał Józef Gisman, kierując te słowa do kędzierzyńskiego komendanta Dariusza Szelwickiego.

- W Pańskiej jednostce są także ludzie, którzy bezinteresownie, nie zważając na własne zdrowie, ratują ludzkie życie – w wodzie, na lądzie, na niezwykle niebezpiecznym terenie. Za to chcielibyśmy jeszcze raz podziękować – zaznaczyła Danuta Wróbel.

AL

policja1.jpeg

policja2.jpeg

policja4.jpeg

policja5.jpeg

policja6.jpeg

policja7.jpeg

×

Zapisz się do newslettera