Kamera on-line

Dwóch nowych dyrektorów rozpoczęło pracę

Podczas posiedzenia zarządu powiatu wręczono powołania dwóm nowym dyrektorom. W połowie sierpnia stanowisko dyrektorskie objęła Dorota Rak, która pokieruje Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Przez lata kierowała Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, działającym w strukturze PCPR-u. Dzięki temu doskonale zna specyfikę pracy w jednostce. Skończyła studia prawnicze.

Przypomnijmy także, że nowym dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu została Katarzyna Arciszewska-Stępień. To doświadczona nauczycielka z wieloletnim stażem. Jest pracowitym pedagogiem, świetnie zna swoją szkołę. Przez lata była liderem wielu projektów edukacyjnych, jak np. „Moja mała ojczyzna” czy „7 cudów Kędzierzyna-Koźla” oraz projektów międzynarodowych. Z kędzierzyńskim ogólniakiem związana od ponad 20 lat.

Głos ucznia w sytuacji niżu demograficznego uważam za bardzo ważny, ponieważ współczesne pokolenie bardzo szybko ewoluuje, i mówię to jako biolog, ich mózgi się zmieniają, mają inne potrzeby, czasami nauczyciele mogą nie usłyszeć tego głosu. Nasi uczniowie powinni być współodpowiedzialni za własne inicjatywy, to da dużą szansę na rozwój liceum – powiedziała.

AL

Więcej o planach dyrektor II LO po kliknięciu

Foto: Dorota Rak odbiera powołanie z rąk starosty Małgorzaty Tudaj.

nominacje2.jpeg

nominacje1.jpeg

nominacje3.jpeg

 

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera