Kamera on-line

To będzie Rok Otwartej Szkoły. Nowe wytyczne dla nauczycieli

Mimo niżu demograficznego szkołom ponadgimnazjalnym, nadzorowanym przez władze powiatu, udało się przyciągnąć większą liczbę uczniów. To efekt ciekawej promocji placówek oraz nowych kierunków nauczania. Dziś (26.08) na uroczystości w kędzierzyńskim starostwie podziękowania otrzymali nauczyciele z długoletnim stażem, wręczono też akty mianowania dla sześciu nauczycieli szkół średnich, poinformowano o awansach dla dziesięciu nauczycieli dyplomowanych, a powołania otrzymali nowi dyrektorzy.

- Wszystkim bardzo dziękuję za pracę wykonaną w poprzednim roku szkolnym, ponieważ ta praca z młodzieżą staje się z każdym miesiącem trudniejsza, życzę kolejnych sukcesów – mówiła starosta Małgorzata Tudaj i dodała, że powiat planuje już kolejne inwestycje w placówkach oświatowych.

- Przez lata obserwuję sytuację w oświacie i trzeba powiedzieć, że dyrektor ma coraz trudniej, kiedyś to były prace remontowe w trakcie wakacji, a teraz do nich doszła jeszcze biurokracja, która tak zaatakowała oświatę, podobnie jak inne dziedziny, że oprócz pracy nadzorczej jest też sporo przeróżnej dokumentacji, i to może przytłaczać – mówił wicestarosta Józef Gisman, były nauczyciel i wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1.

W tym roku szkolnym powiat zwiększy nacisk na pomoc uczniom najsłabszym, mającym duże trudności z opanowaniem treści z podstawy programowej. – Nauczyciele zwrócą szczególną uwagę na umiejętności mające wpływ na wyniki z egzaminów zawodowych oraz maturalnych, położą nacisk na jakość nauczania, zmieni się też forma zajęć z wychowania fizycznego, które mają być atrakcyjniejsze. Nadchodzący rok szkolny będzie Rokiem Otwartej Szkoły – mówiła Aurelia Stępień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty. Szkoły zintensyfikują również pracę z uczniem zdolnym i rozszerzą ofertę pomocy dla podopiecznych mających problemy z nauką, szczególnie matematyki. To tylko niektóre z zadań, jakie postawiono przed pracownikami w placówkach ponadgimnazjalnych.

AL

Wyróżniona za długoletni staż pracy:

Agnieszka Kossakowska – dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. od 20 lat pracuje w kozielskiej placówce, od trzech lat na stanowisku dyrektora.

Nowi nauczyciele mianowani:

Danuta Treffon – Zespół Szkół nr 1.

Rafał Wala – CKPiU.

Alina Bielak-Makuch – Zespół Szkół Specjalnych.

Robert Warzecha – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Izabela Dombek – Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Michał Domerecki – Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Nauczyciele dyplomowani:

Remigiusz Nawrot – Zespół Szkół Specjalnych.

Anna Lipniacka – Zespół Szkół Specjalnych.

Aneta Nawizowska – Zespół Szkół nr 1.

Beata Kot – Zespół Szkół nr 3.

Bernard Baron – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej: Waldemar Wczasek, Elżbieta Żarska, Tomasz Sitnik, Arkadiusz Pietrzak, Krzysztof Kaczmar.  

Nowi dyrektorzy:

Justyna Lubieniecka – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Katarzyna Arciszewska-Stępień – II Liceum Ogólnokształcące.

mianowania2.jpeg

mianowania3.jpeg

mianowania4.jpeg

mianowania5.jpeg

mianowania6..jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera