Kamera on-line

Rusza klasa pod patronatem ZAKSY

Udało się! W I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu rusza klasa siatkarska. Władze powiatu oraz ZAKSA uruchomiły ją po naborze, który udało się przeprowadzić w zaledwie kilka tygodni. Dziś (27.08) w gabinecie starosty podpisano oficjalne porozumienie w tej sprawie. Do klasy siatkarskiej przyjęto 22 osoby. W tym 8 z Kędzierzyna-Koźla, a 14 z Głogówka, Pyskowic, Gliwic, Rybnika, Świdnicy, Raciborza, Lubrzy i Kluczborka.

- Ważnym aspektem jest to o czym się teraz mówi, czyli zagrożenie dla młodzieży, która szuka autorytetów, a Michał Chadała i Sebastian Świderski takimi autorytetami właśnie są. To też powinno się przełożyć na większą frekwencję na lekcjach wf-u, bo dziś jest z tym fatalnie. To w końcu świetna promocja dla miasta i powiatu – zaznaczyła starosta Małgorzata Tudaj.

- Wychowywanie przez sport jest dla nas obecnie priorytetem, ponieważ z naszych statystyk wynika, że młodzież nie chce ćwiczyć, wydaje nam się, że uda się przez to stworzyć świetny klimat uzmysławiający, że sport jest modą, to jest dla nas bardzo istotne w aspekcie obecnej polityki oświatowej. Poza tym wysportowana młodzież to zdrowi młodzi ludzie – zaznaczył wicestarosta Józef Gisman.

- Bardzo się cieszę, że udało się ten projekt zrealizować, a jak wiemy czasu było mało, rekrutacja została przeprowadzona bardzo sprawnie, dlatego chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w to dzieło. Sądzę, że będziemy tworzyć doskonałą platformę dla młodzieży, tak aby poprzez klasę sportową, Młodą ZAKSĘ, nasza młodzież miałaby szansę zaistnieć w ZAKSIE, a jak wiemy siatkówka w kraju jest na bardzo wysokim poziomie – mówił Mirosław Ptasiński, prezes ZAKSY.  

Ryszard Więcek, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego podkreślił z kolei, że zarządzana przez niego szkoła jest placówką innowacyjną.

- Nie boimy się trudnych wyzwań i chcielibyśmy nabrać nowych doświadczeń, czuję się też wyróżniony, że wybór padł na kozielskie liceum, ale to też dla nas zobowiązanie, któremu sprostamy - mówił Ryszard Więcek.   

W planach są 4 godziny treningu siłowego w szkole oraz 6 godzin treningu siatkarskiego w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Oprócz tego 3 treningi popołudniowe finansowane przez ZAKSĘ. Powiat będzie ściśle współpracował z klubem, tak, aby rozkład innych zajęć dydaktycznych był w miarę możliwości dostosowany do rozkładu zajęć sportowych. Umożliwiony zostanie udziału w zawodach i obozach szkoleniowych, zgodnie z kalendarzem imprez uzgodnionych pomiędzy stronami. Podopieczni będą też mieli możliwość nauki j. angielskiego i włoskiego oraz biologii w zakresie rozszerzonym. Powiat zapewnił również zakwaterowanie w Bursie Szkolnej wraz z wyżywieniem.

AL

umowa2.jpeg

umowa3.jpeg

umowa1.jpeg

umowa4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera