Kamera on-line

Szpital pod kontrolą

Kadry, lądowisko i przeprowadzka

 

Lada dzień ogłoszony zostanie przetarg na ważną inwestycję powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Chodzi o przenosiny oddziału neurologii ze szpitala przy ul. Judyma do lecznicy w Koźlu.

- Zadanie kosztować będzie 1 mln 400 tys. zł – zaznacza starosta Małgorzata Tudaj, która spotkała się z Markiem Staszewskim, pełniącym obowiązki dyrektora SP-ZOZ.

Wariant pesymistyczny zakłada, że przeprowadzka zakończy się za pół roku – podkreśla Staszewski.

Modernizacja na okulistyce

Dziś (17.01) w gabinecie starosty rozmawiano także o zmianach, które zaszły na oddziale okulistycznym. Zmienił się bowiem sposób jego funkcjonowania. Oddział został podzielony na dwie części. Dla pacjentów, u których wykonywane są zabiegi nie wymagające dłuższego pobytu w szpitalu, przygotowano tzw. salę jednodniową z fotelami wypoczynkowymi. Oddzielono też szatnię oraz rejestrację.

To pozwala nam na rozładowanie kolejek i dużo większą przejrzystość pomieszczeń – zaznacza Marek Staszewski.

Powrót lekarzy

Ze szpitala napływają optymistyczne informację dotyczące kadry lekarskiej. Rozpoczął się bowiem kolejny etap rozmów z neonatologami z naszego województwa oraz spoza regionu, zainteresowanymi pracą w kozielskim szpitalu. - Wkrótce sam oddział zostanie odmalowany, dlatego powoli wygaszamy jego funkcjonowanie – zaznacza Marek Staszewski. Wszystko odbędzie się jednak bez szkody dla pacjentów, bo zajmą się nimi tymczasowo specjaliści na oddziale dziecięcym.

Marek Staszewski rozwiewa wszelkie spekulacje dotyczące rzekomych decyzji w sprawie redukcji etatów. – Żadne decyzje nie zapadły, a jeśli będzie trzeba zdecydować o ruchach kadrowych, to będą one konsultowane z ordynatorami oddziałów oraz związkami zawodowymi – tłumaczy szef SP-ZOZ.

Lądowisko w czerwcu

Szpital realizuje jeszcze jedną ważną inwestycję. Budowane jest lądowisko dla helikopterów ratunkowych. Zadanie wynika bezpośrednio z rządowego rozporządzenia nałożonego na placówkę. W budżecie powiatu zabezpieczono na ten cel 1 mln zł. Inwestycja realizowana w formule zaprojektuj-wykonaj zostanie oddana do użytku do końca czerwca tego roku.

Ten zespół się rozsypał

Prawdopodobnie w połowie roku ogłoszony zostanie konkurs na ratownictwo medyczne. Ten sam, który ZOZ przegrał kilka lat temu. Wówczas – przypomnijmy – ratownictwem zajęła się zewnętrzna firma. Tak jest do dziś. Czy po latach szpital ma jeszcze szasnę na kontrakt?

 - Nie czarujmy się, nasz zespół ratownictwa rozsypał się, zostały nam dwie karetki, którymi przewozimy pacjentów, jeśli wymaga tego ich stan zdrowia. Nie podjęliśmy żadnych decyzji, zobaczymy, co pokaże analiza finansowa – odpowiada Staszewski.

- Jesteśmy w przededniu bardzo ważnych dla mieszkańców powiatu inwestycji. Tu chodzi o bezpieczeństwo zdrowotne nas wszystkich – kwituje starosta Małgorzata Tudaj, która bezpośrednio nadzoruje proces zmian zachodzących w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.

AL

Marek Staszewski w rozmowie z Małgorzatą Tudaj, starostą powiatu.

starosta.jpeg

×

Zapisz się do newslettera