Kamera on-line

Lataj z głową

Mając na uwadze szeroko rozumianą dbałość o podnoszenie bezpieczeństwa w naszym kraju, w tym w lotnictwie cywilnym, informuję, iż z dniem 24 sierpnia br. Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpoczął kampanię informacyjną nt. zasad bezpiecznego latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, pod hasłem „Lataj z głową".

Bezzałogowe statki powietrzne (UAV), potocznie nazywane „dronami" cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. W Polsce również obserwuje się wzrost zainteresowania tymi urządzeniami, szczególnie w celach rekreacyjnych. Niestety, znaczna część użytkowników nie posiada podstawowej wiedzy lotniczej, a UAV, mimo niepozornego wyglądu, podlega przepisom prawa lotniczego i może stanowić zagrożenie dla ruchu lotniczego.

Urząd Lotnictwa Cywilnego, dostrzegając pilną konieczność podnoszenia wiedzy o bezpiecznym użytkowaniu „dronów" w przestrzeni powietrznej, przygotował spot edukacyjny przedstawiający 10 podstawowych zasad sportowego i rekreacyjnego wykonywania lotów z wykorzystaniem UAV w polskiej przestrzeni powietrznej. Zarówno spot i zasady w wersji graficznej prezentujemy poniżej. Jednocześnie nakłaniamy do odwiedzenia oficjalnej strony prowadzonej kampani informacyjnej "Lataj z głową"  ,a także strony Urzędu Lotnictwa Cywilnego , na której na bieżąco będą pojawiać się aktualności dotyczące prac Zespołu. do spraw bezzałogowych statków powietrznych.

10 zasad bezpiecznego latania bezzałogowym statkiem powietrznym

rysunek_1_lataj_tylko2.jpeg

rysunek_2_instrukcja1.jpeg

rysunek_3_nie_lataj_budynki1.jpeg

rysunek_4_bezwzglednie1.jpeg

rysunek_5_Pamietaj1.jpeg

rysunek_6_ubezpieczenie_OC1.jpeg

rysunek_7_szanuj_prywatnosc1.jpeg

rysunek_8_przepisy.jpeg

rysunek_9_nie_zabawka1.jpeg

rysunek_10_lamanie_przepisow.jpeg

rysunek_11infor1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera