Kamera on-line

Z Kalifornii ze złotem na szyi

Wielki sukces naszych mieszkańców na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które zakończyły się w Los Angeles. Kilku przyjechało stamtąd z medalami. Dziś (3.09) pochwalili się nimi w starostwie powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu, podczas obrad zarządu powiatu.  

To wasz wielki sukces, od samego początku mocno trzymałam kciuki, wierzyliśmy wszyscy, że po powrocie spotkamy się tu, by cieszyć się medalami – mówiła starosta Małgorzata Tudaj. Medalistom gratulował także wicestarosta Józef Gisman oraz pozostali członkowie zarządu: Jadwiga Mroczko i Rajmund Frischko.

- Polska reprezentacja zdobyła w Kalifornii 66 medali, oczywiście najbardziej cieszą te przywiezione do naszego powiatu – relacjonowała Ewa Hałambiec, trenerka i dyrektor Olimpiad Specjalnych.

Prócz ogromnego sukcesu na uwagę zasługuje niesamowita oprawa igrzysk. – Ceremonia otwarcia była niebywała, 66 tysięcy widzów i 7 tysięcy zawodników ze 177 krajów wkroczyło na płytę stadionu. Tam powitała nas para prezydencka, państwo Obama niesamowicie zagrzali wszystkich do sportowej rywalizacji, to było ogromne przedsięwzięcie – zaznaczyła Ewa Hałambiec.

Elżbieta Kasprzyk (pływanie) zdobyła dwa złote medale, Adam Sobiech wrócił z dwoma srebrnymi, a na szyi Andżeliki Rypy (piłkarki) zawisł brąz, podobnie jak u Eweliny Bodynek. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych do starostwa wzięli ze sobą pamiątkowy album, a w nim setki zdjęć z igrzysk w Los Angeles, Hollywood oraz spotkań ze znanymi aktorami i sportowcami, wśród nich był m.in. Arnold Schwarzenegger. – Ciarki leciały po całym ciele, kiedy odbierałam medale, takie uczucie zdarza się chyba raz na całe życie, ogromnie się cieszymy – mówiła z dumą Elżbieta Kasprzyk.

AL

medaliści2.jpeg

medaliści3.jpeg

medaliści1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera