Kamera on-line

Jak na koncercie Jeana-Michela Jarre'a. Wielkie show na zakończenie lata. Film i foto

Według wielu to była najlepsza impreza tego lata. Za nami „plażowe party” zorganizowane przez kędzierzyńskie starostwo. Na kozielskiej wyspie bawiło się kilka tysięcy osób, zdecydowanie więcej niż podczas otwarcia przystani, które odbyło się w maju. Anna Kot dała fenomenalny występ, Magdalena Bal ponownie zachwyciła swoim głosem, a magiczne laser-show podobne było do tych, które można zobaczyć na koncertach Jeana-Michela Jarre'a.

– Mamy w Kędzierzynie-Koźlu piękną rzekę i powinniśmy z tego korzystać na wszelkie możliwe sposoby. Również poprzez organizację imprez takich jak ta. Nad brzegiem Odry można przyjemnie spędzić czas i dobrze się bawić. To wyjątkowe miejsce. I chyba bardzo podoba się tu naszym mieszkańcom – mówiła starosta kędzierzyńsko-kozielski Małgorzata Tudaj, która otworzyła imprezę wraz z wicestarostą Józefem Gismanem oraz Ireneuszem Wiśniewskim, dyrektorem Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Na otwarciu starostwie powiatu dali krótki popis scratchingu. - Trzeba przyznać, że jak na pierwszy raz, poszło im całkiem nieźle, za rok zagrają tu za nas – mówił z uśmiechem dj TOM.

Pod sceną przygotowano piaskową plażę, palmy, kokosy oraz leżaki. Wieczorem znakomity popis swoich umiejętności wokalnych dała Magdalena Bal, finalistka programu X-Factor, która pochodzi z miejscowości Radoszowy. Była seria przebojów zakończona legendarnym utworem Czesława Niemena – „Dziwny jest ten świat”. Magda wielokrotnie nagradzana była brawami, co tylko potwierdza jej wysokie umiejętności wokalne. Hitem wieczoru był występ Anny Kot, mistrzyni pole dance olśniła publiczność. Wcześniej opracowała wyjątkową choreografię, która wprawiła wszystkich w osłupienie. – Na początku było delikatnie, potem szybciej, by zakończyć brawurowym tańcem, to było coś niesamowitego. Pełne energii widowisko, znakomicie zaaranżowane z efektem deszczu i burzy, z każdą chwilą czyliśmy, że zaraz coś wyjątkowego się wydarzy – mówiła Anna Trzaskowska, która na wyspę przyjechała razem z synem i córką. Występ absolwentki kozielskiego liceum podziwiały setki osób również z pobliskiego mostu Długosza, co rusz w stronę sceny zerkali kierowcy, część zatrzymywała pojazdy. Zaraz po występie uczestniczki programu „Mam Talent” odbył się magiczny laser-show, a przystań zamieniła się w kosmiczne miejsce przepełnione setkami kolorów. - W pokaz wkomponowaliśmy utwory muzyczne i dozowaliśmy napięcie, tak by na sam koniec w niebo mogły wystrzelić fajerwerki – mówili autorzy przedsięwzięcia. Dodajmy, że w październiku w telewizji TVN, w trakcie programu „Mam Talent”, będzie można zobaczyć materiał z kozielskiego „Szkwału”, który stacja nakręciła z Anią Kot. Dla gości odbywały się też bezpłatne rejsy wycieczkowcem Silesia, a każdemu serwowano smakołyki przygotowane przez klasy gastronomiczne Zespołu Szkół nr 1. Przystań zabezpieczało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, niespodzianką były rozdawane przez powiatowego koziołka gustowne girlandy, rodem z karaibskich wysp.

AL

Więcej zdjęć po kliknięciu

plazowe2..jpeg

anne marie kot pole dance.jpeg

plażowe3.jpeg

plażowe1.jpeg

plażowe2.jpeg

plażowe6.jpeg

plażowe7.jpeg

plazowe9.jpeg

plażowe8.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera